reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AGP Przemysł elektroniczny | 23 maja 2018

Advanced Graphene Products podpisało kontrakt z ESA

Polska firma Advanced Graphene Products ogłosiła podpisanie kontraktu z Europejską Agencją Kosmiczną na studium wykonalności zaawansowanych sensorów grafenowych.
- Jesteśmy dumni z nawiązanej współpracy i wierzymy, że jest to pierwszy krok do zastosowania grafenu HSMG w kosmosie – poinformowało AGP w swoim serwisie społecznościowym.

Spółka Advanced Graphene Products powstała w 2012 roku jako spin-off Politechniki Łódzkiej. Firma zajmuje się produkcją grafenu HSMG (High Strength Metallurgical Graphene), który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz wytrzymałością. AGP, we współpracy z Instytutem Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, opracowała unikalną metodę produkcji, która polega na wytwarzaniu grafenu na ciekłym metalu. Zimą 2016 roku firma uruchomiła siedzibę w Zielonej Górze, w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2