reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AGP Przemysł elektroniczny | 23 maja 2018

Advanced Graphene Products podpisało kontrakt z ESA

Polska firma Advanced Graphene Products ogłosiła podpisanie kontraktu z Europejską Agencją Kosmiczną na studium wykonalności zaawansowanych sensorów grafenowych.
- Jesteśmy dumni z nawiązanej współpracy i wierzymy, że jest to pierwszy krok do zastosowania grafenu HSMG w kosmosie – poinformowało AGP w swoim serwisie społecznościowym.

Spółka Advanced Graphene Products powstała w 2012 roku jako spin-off Politechniki Łódzkiej. Firma zajmuje się produkcją grafenu HSMG (High Strength Metallurgical Graphene), który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz wytrzymałością. AGP, we współpracy z Instytutem Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, opracowała unikalną metodę produkcji, która polega na wytwarzaniu grafenu na ciekłym metalu. Zimą 2016 roku firma uruchomiła siedzibę w Zielonej Górze, w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2