reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rob hill dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Koreański koncern SK Innovation otworzył pierwszą z czterech fabryk separatorów na Śląsku. W Szwecji: Northvolt mocno zainwestuje w bateryjny R&D.

Polska:

SK high tech battery materials Poland już produkuje separatory w Dąbrowie Górniczej. BSH zapowiada dalszy rozwój we Wrocławiu. Niemiecki koncern Bosch będzie też znowu inwestował w Mirkowie Holo4Med pozyskał 1,77 mln PLN. Creotech zakończył pierwszy etap projektu SAMPLE. Newtech Engineering zainwestuje w strefie. ML System intensyfikuje działania w Skandynawii i na rynkach DACH. Analitycy spodziewają się wzrostu wyników Sonelu. Przychody Vigo System za trzeci kwartał rosną we wszystkich segmentach. Powołana przez NCBR spółka będzie rozwijać sztuczną inteligencję. Polacy chwycili za szkło. XTPL dostarczy urządzenie dla Łukasiewicz – PORT i złożyło kolejny wniosek patentowy. Google wybrał 15 najlepszych startupów, 3 są z Polski. ARP E-Vehicles dostarczy pierwszy autobus. W Zabrzu otwarto centrum innowacji medycznych.

Świat:

Northvolt zainwestuje 750 mln USD w kampus R&D. Qualcomm przejmie Veoneer. Sumco przeznaczy 2 mld USD na rozwój produkcji wafli krzemowych. Nice przejmuje Nortek Security & Control. Geely wchodzi w biznes smartfonów. Estoński Harju Elekter rozwija działalność w Szwecji. GM buduje fabrykę akumulatorów nowej generacji w USA. ASML otworzył siedzibę w Dolinie Krzemowej. Thyssenkrupp przeniósł się do nowego centrum R&D w Budapeszcie. Już nie Cree – powitajmy oficjalnie Wolfspeed. LG inwestuje w cyberbezpieczeństwo aut. JSR przejmuje specjalistę od litografii EUV za pół miliarda dolarów. Sprzedaż chipów w sierpniu wzrosła o prawie 30%.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2