reklama
reklama
reklama
© MLSystem
Przemysł elektroniczny |

ML System intensyfikuje działania w Skandynawii i na rynkach DACH

ML System podpisał umowę na dostawy szkła zespolonego z BIPV i nadrukiem na budynek siedziby szwedzkiej gminy Örebro. Całość projektu opiewa na ponad 1000 m kw. szkła w kilkunastu różnych, skomplikowanych formatach.

– Zamówienie z gminy Örebro w Szwecji, to już drugi w tym roku projekt, po holenderskim budynku Urzędu Miasta w Voorst, modernizowany celem zwiększenia jego efektywności energetycznej, gdzie dostarczamy moduły fotowoltaiczne typu BIPV do zagranicznych instytucji administracji publicznej – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. ML System podkreśla, że pozycja spółki na rynku skandynawskim stale rośnie, a w ostatnim czasie wzmocniono zespół handlowy w tym regionie. Obok dostawy do Örebro, kolejnym projektem ML System w Skandynawii jest zamówienie dotyczące 1200 m kw. specjalistycznego szkła, które będzie tworzyło ściany ochronne kortów Padel Tennis w kilku lokalizacjach na terenie Szwecji. ML System mocno koncentruje się też na działaniach promocyjno-handlowych w Austrii, która od lat stawia na zieloną energie, co przyniosło efekty w postaci zamówień z branży infrastruktury transportowej na tym rynku. ML System wraz z jednym ze swoich strategicznych partnerów realizuje obecnie dostawy modułów na fotowoltaiczne zadaszenie stacji kolejowej, zlokalizowanej na obrzeżach Wiednia. Ponadto, współpracując z nowym partnerem, spółka dostarcza fotowoltaiczne ekrany dźwiękoszczelne do zamontowania na wybranych odcinkach austriackich autostrad. – Od dłuższego czasu wiążemy duże nadzieje z rynkami DACH. Przygotowaliśmy się do ekspansji na tym rynku, identyfikując podmioty, z którymi chcemy pracować. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi, potencjalnymi partnerami. Ponadto, myśląc o konieczności spełnienia wszystkich norm i wymagań, kończymy proces certyfikacji celem pełnej gotowości do wejścia na rynek BIPV w tym regionie – dodaje Dawid Cycoń.
ML System to spółka technologiczna z zapleczem badawczo-laboratoryjnym oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV) oraz produkty tradycyjnej fotowoltaiki, smart city i specjalistyczne szkło, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. ML System dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 roku ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2