© Holo4Med
Przemysł elektroniczny |
Holo4Med pozyskał 1,77 mln PLN
Startup z Grupy TenderHut wykorzystujący Mixed Reality w rozwiązaniach dla branży medycznej, pozyskał 1,77 mln PLN w drodze crowdfundingu udziałowego.
Startup Holo4Med, spółka z notowanej na NewConnect Grupy TenderHut realizującej obecnie ofertę publiczną, powiększył grono udziałowców o blisko 30 inwestorów.
Zebrane środki pozwolą spółce rozwijać rozwiązania dla branży medycznej wykorzystujące technologię Mixed Reality. Kolejny cel to zbudowanie kanałów sprzedaży w Polsce i za granicą. Holo4Med w 2022 roku planuje wejście na NewConnect.Zespół Holo4Med stworzył platformę telemedyczną – MediSMART, znajdującą zastosowanie w takich miejscach, jak domy pacjentów, szpitale, laboratoria, kliniki, zarówno publiczne, jak i prywatne, a także na uniwersytetach medycznych, czy szpitalach wojskowych. W ramach kampanii crowdfundingu udziałowego na platformie StockAmbit zaoferowano inwestorom 1 210 nowych udziałów spółki. Łącznie nabywców znalazło 839 udziałów o wartości 1 761 900 PLN. W ten sposób zebrano 69% celu maksimum realizowanej kampanii (jej formalne zakończenie nastąpi w połowie października). Wycena spółki pre-money w ofercie wynosiła 21 mln PLN. – Bardzo cieszę się, że inwestorzy zaufali nam i uwierzyli w projekt Holo4Med. To ogromna wartość nie tylko w obszarze finansowym rozumianym jako pozyskanie środków dla spółki na realizację jej projektów inwestycyjnych, ale przede wszystkim dodatkowa mobilizacja do dalszej pracy nad rozwojem platformy MediSmart. Dzięki tym środkom będziemy mogli rozwijać zarówno naszą platformę i sieć sprzedaży – mówi Robert Król, CEO Holo4Med. Zgodnie z dokumentem ofertowym przygotowanym na potrzeby kampanii crowdfundingowej wyznaczono 3 główne cele, na które zostaną spożytkowane zebrane przez spółkę środki finansowe. Są to:
- Finalizacja rozwoju rozwiązań szpitalnych (MediXR), poprzez wprowadzenie technologii Mixed Reality do codziennego użytku medyków. Rozwiązanie będzie wspomagać obchód lekarski, rejestrację pacjenta oraz przeprowadzanie zabiegów operacyjnych w chirurgii naczyniowej, kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii oraz ortopedii.
- Rozwój modułu MIAI wykorzystującego Mixed Reality do małoinwazyjnego niszczenia zmian nowotworowych. Rozwiązanie pozwala na konstrukcję spersonalizowanego, anatomicznego modelu pacjenta z użyciem hologramów 3D. Dzięki takim rozwiązaniom chirurg może zobaczyć w formie hologramu w czasie rzeczywistym pozycję narzędzia, którym wykonuje zabieg, wewnątrz organów pacjenta.
- Rozwój funkcjonalności modułu MediLIS, który pozwala na integrację systemów szpitalnych z rozwiązaniami klasy LIS – Laboratory Information System.