reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BSH
Przemysł elektroniczny |

BSH zapowiada dalszy rozwój we Wrocławiu

BSH zamierza zwiększać produkcję i zatrudnienie w zakładach przy ulicy Żmigrodzkiej we Wrocławiu.

W związku z rozwojem BSH we Wrocławiu poszukuje nowych pracowników. Firma może zatrudniać nawet kilkadziesiąt osób miesięcznie.
W pierwszych dniach października BSH poinformowało, że we wrocławskich zakładach wyprodukowano już milion lodówek i niemal dwa miliony piekarników. – Mamy co świętować, bo jak cztery lata temu zaczynaliśmy działalność we Wrocławiu, to mówiliśmy, że chcemy zatrudnić 500 osób. Dziś mamy już 1600 pracowników. Łączna wartość inwestycji BSH we Wrocławiu przekroczyła pół miliarda złotych. Wciąż się rozwijamy. Z naszych taśm zjechała milionowa lodówka i do końca roku chcemy mieć dwumilionowy piekarnik. Docelowo chcemy rocznie produkować dwa miliony urządzeń. Zwiększając produkcję, myślimy także o strefie badawczo-rozwojowej we Wrocławiu. Tutaj już powstają rozwiązanie, które później mają zastosowanie w naszych zakładach na świecie – mówi Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Polsce. We Wrocławiu produkowane są chłodziarki, chłodziarko-zamrażarki i piekarniki marek Bosch i Siemens. Urządzenia znajdują swoich odbiorców głównie w Europie Zachodniej, ale są też dostępne na polskim rynku. Dwie wrocławskie fabryki spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego zostały uruchomione w 2017 roku. Powstały na miejscu dawnych zakładów AGD przy ul. Żmigrodzkiej 143. Firma BSH zainwestowała w tym miejscu w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne. BSH wprowadza we wrocławskich zakładach rozwiązania przemysłu 4.0. W fabryce piekarników uruchomiono już autonomiczne pojazdy, które dostarczają podzespoły do produkcji. Co więcej, optymalne rozmieszczenie wyrobów gotowych w magazynach będzie monitorowane przez drony. Producent poinformował też, że ze względu na dynamiczny rozwój, w 2022 roku zamierza wynająć dodatkowy magazyn o powierzchni około 45 tys. m kw.
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens, Gaggenau. BSH posiada w Polsce 6 fabryk. W 3 łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w 2 wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej fabryce w Głogowie Małopolskim małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija Centrum Badań i Rozwoju w Łodzi oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce. Źródło: wroclaw.pl

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-2
reklama
reklama