reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt
Przemysł elektroniczny |

Northvolt zainwestuje 750 mln USD w kampus R&D

Northvolt ogłosił dziś rozbudowę Northvolt Labs w Västerås w Szwecji, gdzie powstanie kampus rozwoju technologii bateryjnej w Europie.

Kluczowe obiekty kampusu R&D Northvolt będą obejmowały centrum badań i rozwoju materiałów oraz ogniw, platformę do industrializacji, rozwoju systemów bateryjnych oraz recyklingu.
Szwedzki producent ogniw w ramach Northvolt Labs planuje utworzenie całościowego ekosystemu katalizującego szybki postęp europejskiej branży bateryjnej. Zatrudnienie w ośrodku ma wzrosnąć do 1000 osób. Nowy kampus powstanie na bazie istniejącego Northvolt Labs i będzie obejmował ośrodek zajmujący się industrializacją ogniw wraz z laboratoriami testowymi oraz pilotażowym zakładem recyklingu, z którego odzyskane materiały będą dostarczane bezpośrednio na produkcję. Kampus zapewni klientom dostęp do pełnego spektrum działań w łańcuchu wartości związanych z projektowaniem, rozwojem i eksploatacją akumulatorów litowo-jonowych – od materiałów aktywnych i projektowania ogniw, po systemy akumulatorów i recykling – informuje Northvolt w komunikacie. – Obecnie nie da się już odwrócić pędu w kierunku przejścia na rozwiązania akumulatorów elektrycznych. Rozbudowujemy Northvolt Labs, aby to wykorzystać – aby przyspieszyć przejście na bezpieczne, zrównoważone rozwiązania bateryjne. Uruchamiając kampus, w który mogą zaangażować się podmioty przemysłowe, dysponujący wszystkimi niezbędnymi obiektami, wierzymy, że możemy stworzyć niezbędne podstawy, aby Europa stała się wiodącym regionem dla kluczowej technologii w wyścigu mającym na celu dekarbonizację – komentuje Peter Carlsson, współzałożyciel i dyrektor generalny Northvolt. Pierwszy nowy obiekt jest już w budowie – centrum badawczo-rozwojowe, w którym będą powstawały nowatorskie materiały i produkty do ogniw akumulatorowych. Równolegle powstaje biuro o powierzchni 15 000 m kw., które ma zapewnić przestrzeń dla znacznie powiększonego zespołu: zatrudnienie w Northvolt Labs ma wzrosnąć z obecnych 400 osób do co najmniej 1000 osób. Northvolt uruchomi też centrum obsługi klienta, które będzie służyć jako przestrzeń współpracy dla partnerów, start-upów, przedsiębiorstw typu scale-up i środowisk akademickich zaangażowanych w technologie akumulatorów i elektryfikację.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama