reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© john hix dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Jeśli nie znacie jeszcze takich firm, jak SmokeD czy SR Robotics – warto sprawdzić czym się zajmują inżynierowie, bo ich rozwiązania znajdują zastosowanie w Indonezji lub mogą zapewnić bezpieczeństwo prac na dnie morza.

Polska:

Stena Recykling inwestuje 50 mln PLN w centrum recyklingu w Polsce. Northvolt opowiadał o swojej działalności podczas debaty na temat wpływu inwestycji na rozwój Gdańska i regionu. Firma inżynierska HPE8 zainwestuje w Gdyni. SENER Polska wynajął pomieszczenia w nowym parku magazynowym. SR Robotics wspólnie z naukowcami opracuje autonomiczne roboty podwodne. Polska firma technologiczna SmokeD wykrywa pożary w Indonezji. XTPL stara się o kolejny patent. ML System ma nowe umowy: na dostawy fotowoltaiki do salonów Kia oraz zapewniające rozwój potencjału „COVID Detectora”. Nevomo: magrail zdobywa zaufanie inwestorów. Creotech Instruments analizuje rynek kosmiczny w Polsce. Producent z branży motoryzacyjnej zainwestuje w strefie. Apator po pierwszym kwartale widzi symptomy ożywienia. Natomiast Relpol poprawił zyski i marże w I kwartale. Na wzrostowej ścieżce jest też PZ Cormay. ICPT uruchamia nową linię produkcyjną. Binary Helix intensywnie przygotowuje się do wznowienia działalności operacyjnej.

Świat:

Stellantis i Foxconn tworzą joint venture. SK Hynix chce przejąć koreańską firmę foundry. Kioxia inwestuje w działalność rozwojową w Jokohamie. Amazon przyspieszy prace nad robotyzacją magazynów. First Sensor zamyka siedzibę w Monachium. W kwietniu wzrosły czasy realizacji zamówień na układy scalone. TOP 10 dostawców aut elektrycznych.
reklama
reklama
March 23 2023 15:49 V20.13.12-1
reklama
reklama