reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

SENER Polska wynajął park magazynowy pod Warszawą

Jednym z najemców kończących komercjalizację City Parku na granicy Warszawy i Raszyna jest firma SENER Polska, zajmująca się inżynierią mechaniczną i naziemnymi urządzeniami wspomagającymi montaż i integrację satelitów.

SENER Polska, czyli polska spółka międzynarodowej grupy SENER, powstała w 2012 roku. Firma skupia się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu inżynierii mechanicznej i naziemnych urządzeń wspomagających montaż i integrację satelitów dla ESA, NASA oraz ESO. SENER Polska wspiera rozwój rynku kosmicznego w Polsce, budując stabilny łańcuch podwykonawców i dostawców komponentów. W 2017 roku firma współpracowała z 50 producentami, natomiast w 2020 roku partnerów było już 80. SENER Polska została nowym najemcą w Ideal Idea City Park w Raszynie. Pomieszczenia obiektu zostały została wykończone tak, aby dostosować je do wymagań projektów prowadzonych przez firmę. W hali H4 zmodyfikowano instalację elektryczną, wzmocniono posadzkę i dorobiono trzecią bramę o niestandardowo dużych wymiarach. SENER Polska specjalizuje się w dwóch obszarach inżynierii mechanicznej:
  • mechanizmy rozkładające i przytrzymujące siłowniki liniowe i obrotowe, mechanizmy blokujące i zwalniające – do transportu pojazdów kosmicznych w ładowniach rakiet nośnych oraz późniejszego rozłożenia paneli słonecznych, anten i instrumentów pomiarowych,
  • urządzenia do montażu satelitów – służą m.in. do precyzyjnego przemieszczania satelity w celu umożliwiania dostępu technikom oraz transportu do komór testowych i ładowni.
Jak podkreśla Ibon Arregui, dyrektor generalny SENER Polska, w 2020 roku firma prowadziła 16 projektów, w tym sześć nowych, a większość z nich to kontrakty na zaprojektowanie, wyprodukowanie oraz przetestowanie urządzeń na potrzeby misji Europejskiej Agencji Kosmicznej. Wśród najnowszych projektów jest m.in. kontrakt na kontener (ISO 5) dla instrumentu Floris (misja Flex Europejskiej Agencji Kosmicznej). Więcej o tym wyjątkowym kontenerze do transportu precyzyjnych i delikatnych urządzeń można przeczytać tutaj. W zawarciu umowy najmu rolę doradczą pełniła firma Biuro Nieruchomości Komercyjnych. Źródło: EurobuildCEE, Property News
March 23 2023 15:49 V20.13.12-2
reklama
reklama