reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MLSystem
Przemysł elektroniczny |

Nowe umowy ML System

ML System podpisał dwa listy intencyjne z sieciami laboratoryjnych badań diagnostycznych – Diagnostyka oraz ALAB laboratoria – ukierunkowane na rozwój potencjału „COVID Detectora”. Firma dostarczy też rozwiązania fotowoltaiczne do salonów Kia w Polsce.

– Pozytywna ocena przydatności klinicznej urządzenia „COVID Detectora” wzbudziła spore zainteresowanie rynku diagnostyki, czego efektem są podpisane listy intencyjne. Urządzenie zamierzamy wprowadzić zarówno w trybie profesjonalnym, gdzie niezbędna jest współpraca z firmami diagnostycznymi, posiadającymi rozbudowaną sieć laboratoriów, takimi jak Diagnostyka i ALAB, jak i w trybie do tzw. „samokontroli”, gdzie urządzenie będzie mogło być wykorzystywane do masowego testowania m.in. w zakładach pracy czy urzędach – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. W przypadku porozumienia z ALAB laboratoria, strony deklarują współpracę przy wdrożeniu systemu pomiarowego na rynkach: polskim, niemieckim oraz ukraińskim. Ponadto, firmy deklarują wspólne działania ukierunkowane na rozszerzenie diagnostyki z wykorzystaniem „COVID Detectora” o mutacje wirusa SARS-CoV-2, rozróżnienie stadium choroby oraz inne patogeny, w tym gruźlicę. Współpraca z laboratoriami Diagnostyka, także uwzględniająca m.in. detekcję mutacji wirusa SARS-CoV-2 czy innych patogenów, zakłada ponadto diagnostykę nowotworów z wykorzystaniem urządzenia. – Konsekwentnie dążymy do jak najszybszej komercjalizacji „COVID Detectora”. Zdajemy sobie sprawę z dużej roli jaką urządzenie może odegrać w walce z pandemią, przy wykorzystaniu jego zalet w postaci szybkiego i bezinwazyjnego pomiaru. Powyższe atuty sprawiają, że urządzenie cieszy się szczególnym zainteresowaniem sieci hoteli oraz organizatorów imprez masowych. Wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki w zakresie fizyki kwantowej, modelowania matematycznego i uczenia maszynowego może dać niespotykane wcześniej możliwości w rozwoju systemu detekcji i wykrywaniu wielu chorób na szeroką skalę – podsumowuje Dawid Cycoń.
ML System podpisał też umowę z Kia Polska i dostarczy rozwiązania fotowoltaiczne do salonów samochodowych partnera w Polsce. W ramach współpracy salony marki Kia zostaną wyposażone w instalację z modułów fotowoltaicznych o mocy 50 kW. W zależności od konstrukcji i powierzchni stacji dealerskiej, część obiektów będzie miała zamontowane moduły fotowoltaiczne na dachu, a część na ziemi. Przy każdym salonie samochodowym stanie również nowoczesny carport z modułami fotowoltaicznymi o mocy 5 kW, czyli zadaszona wiata na dwa samochody. – Współpraca nawiązana z Kia stanowi potwierdzenie „zielonego zwrotu”, jaki dokonuje się w Polsce na naszych oczach. Jest to przykład optymalnego wykorzystania technologii OZE bez konieczności inwestowania dodatkowych środków w infrastrukturę energetyczną w postaci sieci przesyłowych i zabezpieczenia mocy. Warto podkreślić fakt, że w UE za 40% zużycia energii odpowiadają budynki, a tego typu inwestycje pokazują, jak można wykorzystywać innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne w dobie rosnących cen energii elektrycznej. Nie możemy także zapominać o ekologicznych aspektach takich inwestycji, które wpływają bezpośrednio na ograniczenie produkcji CO2. Dodatkowo cieszy nas fakt, że jedno z naszych sztandarowych rozwiązań, tj. carport, został doceniony przez tak renomowanego partnera – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Łączna powierzchnia modułów, które zostaną zamontowane w ramach przedsięwzięcia, szacowana jest na ponad 7 tys. m kw. Instalacja ograniczy produkcję CO2 łącznie o 2,2 ton.
ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów smart city oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a sześć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama