reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

SK Innovation uruchomi w polskim zakładzie dodatkową linię produkcyjną, a Huawei rozważa własną produkcję układów scalonych jako remedium na wprowadzane przez USA sankcje. Zapraszamy do przeglądu wiadomości z ostatnich kilku dni.

Polska:

SK Innovation zwiększy inwestycje w Polsce. Grupa WB w projekcie SOFTANET. Polska przyspiesza robotyzację. Polski pojazd elektryczny Triggo ma wejść na rynek chiński. Gdyński start-up chce produkować komory hiperbaryczne. InventionMed zakupił działkę pod inwestycję w Bydgoszczy. REECO rozwija eksport. Właściciel marki, RENEX, ogłosił też partnerstwo z Indium Corporation. Fibrain inwestuje w WiseGlass. Amica opublikowała szacunkowe wyniki po trzech kwartałach 2020 roku. Grupa LUG trzeci kwartał zamyka zyskiem 1,8 mln PLN. Dobry kwartał ma za sobą ML System. Polacy pokonają kosmiczną pikselozę. Protech rozbuduje zakład. Ponad 168 mln PLN na innowacyjne technologie materiałowe. Dzięki technologii naukowców PG zagubiony sprzęt w szpitalach nie będzie już problemem. Polskie podmioty pozyskały 14,18 mln EUR na technologie kosmiczne i badania kosmosu.

Świat:

Ericsson sfinalizował przejęcie Cradlepoint. Huawei przymierza się do własnej fabryki chipów w Szanghaju. wiFido wybiera Orbit One na partnera produkcyjnego. Intel w ostatnich dniach ogłosił przejęcie dwóch firm z sektora sztucznej inteligencji: SigOpt i Cnrvg.io. Skeleton Technologies pozyskał 41,3 mln EUR. Niemiecki producent sensorów utworzy 266 etatów. TSMC rozpoczęło już rekrutację specjalistów do amerykańskiej fabryki. Nidec planuje budowę fabryki w Serbii. Doosan ponownie wybiera Węgry. W przyszłym roku spodziewane odbicie na rynku O-S-D. Volvo Cars będzie projektować i produkować własne silniki elektryczne. Sprzedaż półprzewodników w górę o 11%.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama