reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Cars Przemysł elektroniczny | 02 listopada 2020

Volvo Cars będzie projektować i produkować własne silniki elektryczne

Volvo Cars otwiera własne centrum badawcze, które opracuje silniki elektryczne do napędu przyszłych generacji swoich modeli. To część strategii pełnej elektryfikacji Volvo – informuje firma.

Nowe laboratorium Volvo Cars w Szanghaju skoncentruje się głównie na rozwoju silników elektrycznych do użytku w samochodach w pełni elektrycznych i hybrydowych w oparciu o nadchodzącą modułową architekturę pojazdów Volvo Cars SPA 2.
Firma w zeszłym miesiącu otworzyła nowe laboratorium silników elektrycznych w Szanghaju w Chinach, które uzupełni globalną sieć obiektów zajmujących się rozwojem i testowaniem komponentów samochodów elektrycznych. Laboratorium będzie wspomagać centrum R&D silników elektrycznych w Göteborgu oraz nowych laboratoriów akumulatorów w Chinach i Szwecji. – Przejmując rolę silnika spalinowego w inżynierii samochodowej, silniki elektryczne są obok akumulatora i osprzętu elektronicznego, podstawowym komponentem aut elektrycznych. Wzajemne oddziaływanie między tymi trzema elementami składowymi ma kluczowe znaczenie dla rozwoju samochodów elektrycznych segmentu premium – czytamy w komunikacie. Volvo podkreśla, że opracowanie własnych silników elektrycznych pozwoli inżynierom firmy na dalszą optymalizację silników elektrycznych i całego elektrycznego układu napędowego w nowych Volvo. Ma to przynieść dalsze korzyści w zakresie efektywności energetycznej i ogólnej wydajności. – Dzięki nowemu projektowi, jakim jest rozwijanie silników elektrycznych w strukturach naszej firmy możemy osiągać coraz lepsze parametry tych napędów – powiedział Henrik Green, dyrektor ds. technologii w Volvo Cars. Inwestycje w projektowanie i rozwój silników elektrycznych stanowią kolejny krok w kierunku realizacji ambicji klimatycznych i strategii elektryfikacji Volvo Cars. Jego celem jest, aby do 2025 r. 50% sprzedaży stanowiły pojazdy w pełni elektryczne, a pozostałe – hybrydy. Elektryfikacja jest częścią kompleksowego planu klimatycznego firmy, który dotyczy emisji dwutlenku węgla we wszystkich jej działaniach, od aut począwszy, a na działalności operacyjnej skończywszy. Volvo Cars dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2040 r.
reklama
reklama
November 15 2022 00:19 V20.10.16-1