reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Każdy włącza się jak może w pomoc w walce z koronawirusem, w branży tech jednymi z najszybciej reagujących są firmy dysponujące drukarkami 3D.

Koronawirus:

COVID Challenge – inżynierska pomoc dla służby zdrowia. Kolejne uczelnie i instytucje włączają się w pomoc służbie zdrowia w walce z koronawirusem, wykorzystując swoje możliwości produkcyjne w technologii druku 3D. Podobne inicjatywy ogłosiły m.in. Nexteeer Automotive i Zortrax czy Volskwagen. Natomiast ATMAT opublikował instrukcję, jak samodzielnie składać przyłbicę. Z kolei ZOLL Medical Corporation przyspiesza produkcję respiratorów, natomiast SEAT rozpoczął wytwarzanie tych niezwykle potrzebnych urządzeń. Siemens w tydzień opracował robota do dezynfekcji oraz udostępnia platformę druku 3D. Grupa WB przetestowała swoje systemy bezzałogowe, które są gotowe do pomocy w walce z koronawirusem. Whirlpool zawiesił działalność polskich fabryk. Pandemia uderzyła w wiele sektorów, jej skutki boleśnie odczuje między innymi branża motoryzacyjna. I, niestety, takich wiadomości na pewno będzie coraz więcej, Etteplan zwalnia w Finlandii.

Polska:

Creotech Instruments nawiązał współpracę z Maxar Technologies. SENER Polska zakończył testy funkcjonalne mechanizmu do sondy ATHENA Europejskiej Agencji Kosmicznej. Polska firma opracuje odzież dla sportowców, która zapobiegnie kontuzjom. Amica opublikowała raport roczny: przychody za 2019 rok przekroczyły 3 mld PLN. Braster złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. ŁUKASIEWICZ - Przemysłowy Instytut Motoryzacji i AUTOSAN opracują autobus elektryczny. Budowa polskiego zakładu SK Innovation idzie zgodnie z planem. XTPL z kolejnym zamówieniem. NCBR wybrało kolejne projekty w ramach „szybkiej ścieżki”.

Świat:

Ruszyła europejska fabryka systemów magazynowania energii. Samsung jeszcze w tym roku zakończy produkcję paneli LCD. MagnaChip sprzedaje biznes foundry i fabrykę. Micropower wybiera Orbit One. Szwedzki dostawca usług produkcji elektroniki poinformował też o ostatniej inwestycji w zakładzie w Ronneby. AW Europe zainwestował w rozwiązania druku pasty lutowniczej YAMAHA. I na koniec dwie wiadomości opublikowane przez firmy analityczne: IC Insights raportuje o tym, jak producenci chipów pozbywają się mniej wydajnych fabryk, natomiast Omdia publikuje ranking największych dostawców półprzewodników za 2019 rok.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2