reklama
reklama
reklama
reklama
© ATMAT Przemysł elektroniczny |

ATMAT prezentuje alternatywne rozwiązanie produkcji przyłbic ochronnych

Z Polski i ze świata docierają do nas coraz to bardziej niepokojące wieści o postępującej epidemii, dlatego krakowska firma ATMAT wraz z WBM International pracują nad autorskim projektem przyłbicy do samodzielnego złożenia.

Przyłbice ochronne są niezbędnym wyposażeniem służby zdrowia, policjantów czy straży miejskiej. Minimalizują ryzyko zarażenia się wirusem i umożliwiają bezpieczne wykonywanie ryzykownej pracy. Zapotrzebowanie na nie rośnie z każdą dobą. ATMAT bierze udział w ogólnopolskiej akcji pomocy dla szpitali, drukując konstrukcje do przyłbic ochronnych oraz przekazując je do jednostek, zgłaszających braki w zaopatrzeniu. Do złożenia typowych przyłbic wykorzystuje się m.in. elementy wydrukowane w 3D oraz specjalną ochronną szybkę z przezroczystego tworzywa. Inżynierowie z firmy ATMAT oraz WMB International opracowali nowy sposób składania przyłbic ochronnych, przewidziany na sytuacje, gdy np. nastąpi deficyt na rynku PET i poliwęglanu. Do osłon używa się zwykłego rękawa do pieczenia lub innej przejrzystej folii i można je złożyć samodzielnie tak, jak na zamieszczonym poniżej filmie. - Ponieważ zapotrzebowanie na osłony już jest bardzo wysokie, warto poznać alternatywne rozwiązania, dostępne tu i teraz – podkreśla ATMAT.
WMB International planuje dostarczać maski do hurtowni medycznych, pracuje również nad własną produkcją środka odkażającego.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-1