reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 15 września 2017

Tygodniowy przegląd wiadomości

Fabryki BSH we Wrocławiu rozpoczęły działalność, XTPL zadebiutowało na giełdzie, natomiast Amica otworzyła nowy magazyn. Oto o czym jeszcze pisaliśmy w minionym tygodniu.

Polska:

Fabryki BSH już otwarte. W tym tygodniu XTPL najpierw poinformowało o pozyskaniu kolejnego inwestora, a następnie zadebiutowało na giełdzie. Nawigacja rodem z science fiction powstaje w Gdyni. Amica otworzyła magazyn wysokiego składowania. W tym tygodniu także dwie widomości od producenta oświetlenia: LUG dostarczył pierwszą partię opraw dla Argentyny i utworzył nową spółkę. Już w przyszłym roku w Polsce mają powstać pierwsze stacje wodorowe. Ponad 18 mln PLN dla start-upów z Polski Wschodniej. Leoni obchodzi rocznicę 100 lat działalności, przy tej okazji nieco więcej informacji o polskim zakładzie firmy.

Świat:

Volskwagen rozpoczyna ofensywę w dziedzinie autonomicznych aut. Także Samsung stawia na innowacje w motoryzacji i uruchomił fundusz inwestujący w start-upy działające w tej branży. Samsung wraz z LG zainwestowali w spółkę dostarczającą materiały do produkcji ekranów OLED. Jabil kupuje True-Tech. Natomiast Infineon inwestuje w XMOS Limited. Do skutku nie dojdzie jednak zapowiadane wcześniej przejęcie: prezydent USA zablokował sprzedaż Lattice.

Technologie:

Technologie pamięciowe – potężny krok w rozwoju pamieci Flash. Rewolucja w MRAM, czyli pamięci, które w końcu staną się warte uwagi? Przyspieszyć sztuczną inteligencję z procesorami ARM. NFC na sterydach, czyli Kiss Connectivity. Coraz bliżej stałych elektrolitów w bateriach litowo-jonowych?
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 17 2020 11:11 V15.3.0-1