reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon Przemysł elektroniczny | 11 września 2017

Infineon inwestuje w XMOS Limited

Infineon kupił udział mniejszościowy w XMOS Limited, firmie fabless z siedzibą w Bristolu, która dostarcza procesory głosu dla urządzeń IoT.
Samochody, domy, fabryki i urządzenia elektroniki konsumenckiej są coraz częściej podłączone do internetu. Ocenia się, że za trzy lata na świecie będzie około 30 mld urządzeń internetu rzeczy (IoT). Obecnie większość komunikacji pomiędzy człowiekiem a maszyną odbywa się za pomocą dotyku, ale następnym etapem w ewolucji IoT będzie wszechobecność interfejsów głosowych. Dlatego właśnie Infineon Technologies zainwestował w spółkę oferującą rozwiązania obsługi głosu dla produktów IoT – pisze spółka w komunikacie.

Jak ocenia firma analityczna IHS, rynek urządzeń elektroniki konsumenckiej, wykorzystujących interfejs głosowy HMI (human machine interface), których przykładem mogą być asystenci domowi, będzie w ciągu kilku najbliższych lat rósł w tempie rocznym na poziomie 46%.

Infineon i XMOS pracowały już wcześniej nad projektem ułatwiającym rozpoznanie głosu i rejestrowanie dźwięku z odległości. Rozwiązanie przedstawione przez firmy wykorzystuje technologię radarową i półprzewodnikowe czujniki mikrofonowe Infineona oraz technologie przetwarzania i zapisu mowy XMOS.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1