reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon Przemysł elektroniczny | 11 września 2017

Infineon inwestuje w XMOS Limited

Infineon kupił udział mniejszościowy w XMOS Limited, firmie fabless z siedzibą w Bristolu, która dostarcza procesory głosu dla urządzeń IoT.
Samochody, domy, fabryki i urządzenia elektroniki konsumenckiej są coraz częściej podłączone do internetu. Ocenia się, że za trzy lata na świecie będzie około 30 mld urządzeń internetu rzeczy (IoT). Obecnie większość komunikacji pomiędzy człowiekiem a maszyną odbywa się za pomocą dotyku, ale następnym etapem w ewolucji IoT będzie wszechobecność interfejsów głosowych. Dlatego właśnie Infineon Technologies zainwestował w spółkę oferującą rozwiązania obsługi głosu dla produktów IoT – pisze spółka w komunikacie.

Jak ocenia firma analityczna IHS, rynek urządzeń elektroniki konsumenckiej, wykorzystujących interfejs głosowy HMI (human machine interface), których przykładem mogą być asystenci domowi, będzie w ciągu kilku najbliższych lat rósł w tempie rocznym na poziomie 46%.

Infineon i XMOS pracowały już wcześniej nad projektem ułatwiającym rozpoznanie głosu i rejestrowanie dźwięku z odległości. Rozwiązanie przedstawione przez firmy wykorzystuje technologię radarową i półprzewodnikowe czujniki mikrofonowe Infineona oraz technologie przetwarzania i zapisu mowy XMOS.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1