reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG Przemysł elektroniczny | 11 września 2017

LUG dostarczył pierwszą partię opraw LED do Argentyny

LUG zrealizował pierwszą dostawę dwóch tysięcy sztuk opraw ledowych w ramach umowy z Rządem Prowincji Misiones w Republice Argentyny. To pierwsza część kontraktu o rekordowej wartości blisko 21 mln euro.
LUG Argentina S.A. oficjalnie rozpoczął swoją działalność w dniu wpisania do argentyńskiego rejestru przedsiębiorców, tj. 30 sierpnia 2017 r. Trwają jeszcze prace związane z budową zakładu produkcyjnego. Ich zakończenie planowane jest na początek października. To nie przeszkodziło firmie w zrealizowaniu pierwszego zamówienia i przygotowaniu dostawy dwóch tysięcy sztuk nowoczesnych opraw ledowych. Pierwsza partia została wyprodukowana w zielonogórskich zakładach Grupy LUG.

Debiutancka partia opraw powstała w zielonogórskich zakładach produkcyjnych LUG SA. Kolejne dostawy będą już montowane w nowej fabryce w Argentynie, której otwarcie planowane jest na początek października 2017 r.
- Prace inwestycyjne związane z oddaniem do użytku fabryki trwają, nie przeszkodziło nam to jednak w przygotowaniu pierwszego zamówienia i dostarczeniu dwóch tysięcy sztuk opraw oświetleniowych Prowincji Misiones - komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG SA.

Nowy podmiot w Grupie Kapitałowej LUG SA skoncentruje się na rozwoju energooszczędnych rozwiązań ledowych. Rolą argentyńskiej spółki jest prowadzenie działalności przemysłowej obejmującej m.in. produkcję i montaż opraw oświetleniowych oraz sprzedaż opraw oświetleniowych. LUG Argentina SA, będzie prowadzić także działalność doradczą w zakresie technologii oświetleniowej, w tym na rzecz projektów związanych z oszczędzaniem energii.

- Budowa fabryki na terenie parku technologicznego Parque Industrial S.A.P.E.M. jest już na ukończeniu. Przewidywany termin zakończenia budowy to przełom września i października. W październiku rozpoczniemy prace związane z instalacją linii produkcyjnej. Szacujemy, że zgodnie z harmonogramem inwestycji, fabryka osiągnie pełną zdolność produkcyjną w pierwszym kwartale przyszłego roku – dodaje Ryszard Wtorkowski.

Nowy zakład produkcyjny będzie miał powierzchnię około 1600 m kw. Zatrudnienie znajdzie w nim kilkadziesiąt osób. Linia produkcyjna będzie produkować nowoczesne oprawy przeznaczone do oświetlenia przestrzeni miejskich takich jak ulice, parki, parkingi czy budynki użyteczności publicznej. Inwestycja w Argentynie pozwoli zwiększyć moce produkcyjne i osiągnąć pełną wydajność. Cały projekt będzie realizowany etapowo, przy jednoczesnym zwiększaniu obecności LUG na argentyńskim rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1