reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG Przemysł elektroniczny | 11 września 2017

LUG dostarczył pierwszą partię opraw LED do Argentyny

LUG zrealizował pierwszą dostawę dwóch tysięcy sztuk opraw ledowych w ramach umowy z Rządem Prowincji Misiones w Republice Argentyny. To pierwsza część kontraktu o rekordowej wartości blisko 21 mln euro.
LUG Argentina S.A. oficjalnie rozpoczął swoją działalność w dniu wpisania do argentyńskiego rejestru przedsiębiorców, tj. 30 sierpnia 2017 r. Trwają jeszcze prace związane z budową zakładu produkcyjnego. Ich zakończenie planowane jest na początek października. To nie przeszkodziło firmie w zrealizowaniu pierwszego zamówienia i przygotowaniu dostawy dwóch tysięcy sztuk nowoczesnych opraw ledowych. Pierwsza partia została wyprodukowana w zielonogórskich zakładach Grupy LUG.

Debiutancka partia opraw powstała w zielonogórskich zakładach produkcyjnych LUG SA. Kolejne dostawy będą już montowane w nowej fabryce w Argentynie, której otwarcie planowane jest na początek października 2017 r.
- Prace inwestycyjne związane z oddaniem do użytku fabryki trwają, nie przeszkodziło nam to jednak w przygotowaniu pierwszego zamówienia i dostarczeniu dwóch tysięcy sztuk opraw oświetleniowych Prowincji Misiones - komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG SA.

Nowy podmiot w Grupie Kapitałowej LUG SA skoncentruje się na rozwoju energooszczędnych rozwiązań ledowych. Rolą argentyńskiej spółki jest prowadzenie działalności przemysłowej obejmującej m.in. produkcję i montaż opraw oświetleniowych oraz sprzedaż opraw oświetleniowych. LUG Argentina SA, będzie prowadzić także działalność doradczą w zakresie technologii oświetleniowej, w tym na rzecz projektów związanych z oszczędzaniem energii.

- Budowa fabryki na terenie parku technologicznego Parque Industrial S.A.P.E.M. jest już na ukończeniu. Przewidywany termin zakończenia budowy to przełom września i października. W październiku rozpoczniemy prace związane z instalacją linii produkcyjnej. Szacujemy, że zgodnie z harmonogramem inwestycji, fabryka osiągnie pełną zdolność produkcyjną w pierwszym kwartale przyszłego roku – dodaje Ryszard Wtorkowski.

Nowy zakład produkcyjny będzie miał powierzchnię około 1600 m kw. Zatrudnienie znajdzie w nim kilkadziesiąt osób. Linia produkcyjna będzie produkować nowoczesne oprawy przeznaczone do oświetlenia przestrzeni miejskich takich jak ulice, parki, parkingi czy budynki użyteczności publicznej. Inwestycja w Argentynie pozwoli zwiększyć moce produkcyjne i osiągnąć pełną wydajność. Cały projekt będzie realizowany etapowo, przy jednoczesnym zwiększaniu obecności LUG na argentyńskim rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1