reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bahar bostanci dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 września 2017

XTPL jutro zadebiutuje na NewConnect

Spółka XTPL – rozwijająca przełomową technologię ultraprecyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów – 14 września zadebiutuje na NewConnect.
W ramach przeprowadzonych w lipcu zapisów na akcje w ofercie publicznej spółka XTPL pozyskała 10 mln zł na komercjalizację swojej technologii. W ramach oferty publicznej zaoferowano łącznie 155 tysięcy akcji, w tym w transzy instytucjonalnej 135 tysięcy. Klienci detaliczni mogli zapisać się na łącznie 20 tysięcy akcji. Popyt w transzy dla klientów indywidualnych był ponad 13 razy większy niż dostępna liczba akcji, co przełożyło się na 93% redukcję. W ofercie publicznej udział wziął znany zagraniczny fundusz inwestycyjny – ACATIS Investment GmbH, który objął ponad 5% akcji XTPL.

Spółka XTPL działa na rynku transparentnych optycznie i przewodzących elektrycznie warstw (ang.Transparent Conductive Films – TCF). Wartość tego rynku wynosi 6 mld dolarów i w samym obszarze fotowoltaiki i wyświetlaczy rośnie niemal 25% rocznie. Unikalne właściwości technologii XTPL, takie jak wysoka transparentność czy skalowalność procesu drukowania, umożliwią odegranie istotnej roli w tym sektorze gospodarki. Kolejną branżą, do której spółka zamierza kierować swoją ofertę, jest obszar elektroniki drukowanej.

- Patrząc przez pryzmat potrzeb rynkowych, technologia XTPL to rewolucja. Drukowane nanomateriały pozwolą zmienić zasady gry na masowym rynku ogniw słonecznych, wyświetlaczy i ekranów dotykowych – tłumaczy dr Filip Granek, CEO XTPL. – Jestem przekonany, że precyzyjne drukowanie materiałów to przyszłość wielu branż, w których możemy odegrać znaczącą rolę. Tak jak dziś drukujemy książki czy gazety, będziemy w przyszłości drukowali również zaawansowane urządzenia elektroniczne, m.in. nowoczesne sensory i zabezpieczenia antypodróbkowe.

Wejście spółki na NewConnect jest ściśle związane z realizacją strategii XTPL. Firma zakończyła właśnie pierwszy etap prac, który polegał przede wszystkim na zbudowaniu prototypu - demonstratora technologii XTPL - i zaprezentowanie go światu. Teraz spółka zbliża się do etapu komercjalizacji jej technologii. Pieniądze pozyskane z oferty mają wesprzeć ten proces.

- Pieniądze z IPO pozwolą nam na stworzenie i rozwój tej części firmy, która będzie generować przychody. Skupimy się przede wszystkim na produkcji drukarek laboratoryjnych, rozbudowie naszych laboratoriów, budowie działu rozwoju biznesu oraz na pracach nad tworzeniem spersonalizowanych rozwiązań dla przemysłu – dodaje dr Filip Granek.

Spółka podpisała już kilka listów intencyjnych z międzynarodowymi firmami zainteresowanymi wdrożeniem jej technologii. Są wśród nich między innymi Trina Solar, notowany na nowojorskiej giełdzie największy globalny producent modułów fotowoltaicznych, czy też Wise Device Inc., światowy lider w dziedzinie rozwoju automatyki do mikroskopii przemysłowej.


Filip Granek, CEO © XTPL

XTPL to spółka rozwijająca przełomową technologię ultraprecyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów. Technologia XTPL umożliwia tworzenie ultracienkich (o szerokości 150 – 500 nanometrów, czyli nawet do 400 razy węższych niż standardowo stosowane techniki druku cyfrowego czy sitodruku) linii przewodzących prąd elektryczny. Taka szerokość wytwarzanych elementów przewodzących umożliwia osiągnięcie niespotykanej dotychczas w masowych zastosowaniach optycznej przejrzystości wytwarzanych struktur. Ultracienkie linie przewodzące prąd elektryczny, bazujące na technologii XTPL, mogą być użyte w produkcji wyświetlaczy, ogniw słonecznych, rozwiązaniach z zakresu elektroniki drukowanej, mikroelektroniki, biosensorów, nano- oraz mikrofotoniki, tzw. smart windows oraz zabezpieczeń antypodróbkowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2