reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© samsung Przemysł elektroniczny | 14 września 2017

Samsung: 300 mln USD na innowacje w motoryzacji

Samsung powołał nowy fundusz, który będzie inwestował w spółki motoryzacyjne, przede wszystkim start-upy. Koncern przeznaczył na ten cel 300 mln USD.
Samsung Automotive Innovation Fund (SAIF) skoncentruje się na technologiach związanych z jazdą autonomiczną oraz pojazdami podłączonymi do internetu, w szczególności na inteligentnych czujnikach, sztucznej inteligencji, wysokowydajnych komputerach, rozwiązaniach komunikacyjnych oraz poprawiających bezpieczeństwo i prywatność. Jednym z głównym celów Samsunga jest bowiem poprawa bezpieczeństwa na drogach, poprzez dostarczenie odpowiednich rozwiązań technologicznych.

Pierwszą inwestycją nowego funduszu Samsunga jest wiedeńska spółka TTTech, zajmująca się systemami ADAS i technologiami jazdy autonomicznej. SAIF przeznaczy na ten cel 75 mln EUR. Rozwiązania TTTech poprawiające bezpieczeństwo i niezawodność systemów komputerowych stosowane są już przez odbiorców z sektora przemysłowego czy lotniczego, można je znaleźć np. w Boeingach 787 lub Orionach, czyli statkach kosmicznych NASA.

Samsung poinformował też, że wraz z przejętą wcześniej w tym roku firmą Harman, utworzył nową jednostkę: Autonomous/ADAS Strategic Business Unit (SBU). Harman SBU, które będzie należało do biznesu Harman Connected Car, będzie zajmowało się rozwojem technologii przeznaczonych do bezpieczniejszych i bardziej inteligentnych połączonych pojazdów. Harman SBU będzie ściśle współpracować z zespołem Samsung Strategy and Innovation Center (SSIC) Smart Machines. Samsung i Harman skoncentrują się na rozwoju zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy (ADAS) i technologiach jazdy autonomicznej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2