reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© samsung Przemysł elektroniczny | 14 września 2017

Samsung: 300 mln USD na innowacje w motoryzacji

Samsung powołał nowy fundusz, który będzie inwestował w spółki motoryzacyjne, przede wszystkim start-upy. Koncern przeznaczył na ten cel 300 mln USD.
Samsung Automotive Innovation Fund (SAIF) skoncentruje się na technologiach związanych z jazdą autonomiczną oraz pojazdami podłączonymi do internetu, w szczególności na inteligentnych czujnikach, sztucznej inteligencji, wysokowydajnych komputerach, rozwiązaniach komunikacyjnych oraz poprawiających bezpieczeństwo i prywatność. Jednym z głównym celów Samsunga jest bowiem poprawa bezpieczeństwa na drogach, poprzez dostarczenie odpowiednich rozwiązań technologicznych.

Pierwszą inwestycją nowego funduszu Samsunga jest wiedeńska spółka TTTech, zajmująca się systemami ADAS i technologiami jazdy autonomicznej. SAIF przeznaczy na ten cel 75 mln EUR. Rozwiązania TTTech poprawiające bezpieczeństwo i niezawodność systemów komputerowych stosowane są już przez odbiorców z sektora przemysłowego czy lotniczego, można je znaleźć np. w Boeingach 787 lub Orionach, czyli statkach kosmicznych NASA.

Samsung poinformował też, że wraz z przejętą wcześniej w tym roku firmą Harman, utworzył nową jednostkę: Autonomous/ADAS Strategic Business Unit (SBU). Harman SBU, które będzie należało do biznesu Harman Connected Car, będzie zajmowało się rozwojem technologii przeznaczonych do bezpieczniejszych i bardziej inteligentnych połączonych pojazdów. Harman SBU będzie ściśle współpracować z zespołem Samsung Strategy and Innovation Center (SSIC) Smart Machines. Samsung i Harman skoncentrują się na rozwoju zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy (ADAS) i technologiach jazdy autonomicznej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2