reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Chiński producent chipów wybuduje fabrykę za blisko 9 mld USD, a Orbit One kupił nowe maszyny do polskiego zakładu – zapraszamy do piątkowego przeglądu wiadomości.

Polska:

Orbit One inwestuje w nowe technologie w Prabutach. Norautron ma nowy kontrakt, produkcja m.in. w Polsce. WB Electronics nie kupi spółki od APS Energia. APS Energia jeszcze w tym roku przedstawi nową strategię. Apator: stabilne przychody, niższe zyski w pierwszym półroczu. Producent zwiększa udziały w Apator Telemetria. Yoshi Innovation inwestuje w plazmowy skalpel. Startuje nowa spółka Siemensa w Polsce.

Świat:

SMIC wybuduje fabrykę w Chinach. SK Innovation również uruchomi nową fabrykę w Państwie Środka. NCAB przejmuje spółkę w USA. Sfinalizowano dwa duże przejęcia w branży chipów: Analog Devices i Maxim oraz Renesas i Dialog. Scanfil podwoi skalę działalności w Chinach. FANUC buduje centrum B+R w Niemczech. Xiaomi na dobre wystartowało w wyścigu aut elektrycznych. Szwedzki NOTE pozyskał nowego klienta. ZKW zwiększy produkcję w Meksyku. Plany rozwoju w Meksyku ma też Kimball Electronics. Kolejne przejęcie na amerykańskim rynku EMS. Philips sfinalizował sprzedaż części biznesu AGD. Orbit One: „To nie koniec wyzwań w ramach łańcucha dostaw”. Nordson przejmie NDC Technologies. Synaptics kupuje DSP Group za ponad pół miliarda euro. TrendForce: produkcja smartfonów w drugim kwartale spadła w porównaniu do poprzedniego kwartału. Analitycy TrendForce opublikowali też w tym tygodniu ranking największych firm foundry.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2