reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Yunex
Przemysł elektroniczny |

Startuje nowa spółka Siemensa w Polsce

1 września rozpoczyna działalność Yunex Sp. z o.o. – nowy podmiot Siemensa w Polsce zajmujący się inteligentnymi systemami transportowymi (ITS) dla miast i regionów.

Z początkiem września 2021 roku pion biznesowy ITS Siemens Mobility został wyodrębniony ze struktury macierzystej firmy i rozpoczął działalność jako nowa spółka – Yunex Sp. z o.o. Kapitał zakładowy został ustanowiony na poziomie ponad 75 mln PLN. W strukturze firmy znalazło się 65 osób, stanowisko prezesa objął Dariusz Obcowski, a Władysław Michałowicz został członkiem zarządu ds. finansowych.
Nowy podmiot oferuje rozwiązania w zakresie mobilności dla dróg i miast, obsługując wszystkie główne standardy zarządzania ruchem drogowym i automatyki drogowej na świecie – informuje Siemens.
Nowa spółka Yunex Traffic będzie kontynuować działalność branży ITS Siemens Mobility Sp. z o.o. funkcjonując jako odrębny podmiot, realizując strategię wzrostu, a także kształtując cyfrową transformację branży i konsolidację rynku ITS – informuje Siemens. Yunex Sp. z o.o. przejmie także realizację istniejących kontraktów Siemens Mobility z obszaru ITS w tym w największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Rzeszowie oraz Tychach, na drogach ekspresowych w całej Polsce, w tym również w tunelach, sterując ruchem i zarządzając infrastrukturą techniczną – czytamy w komunikacie. – Dzięki cyfryzacji i wykorzystaniu przełomowych technologii będziemy aktywnie kształtować ruch, umożliwiając operatorom miejskim w całej Polsce inteligentną optymalizację i integrację zarządzania i sterowania ruchem. Spowoduje to nie tylko większą dostępność i niezawodność mobilności, znacząco wzmocni procesy planowania, a w konsekwencji wpłynie także pozytywnie na zmniejszenie emisji substancji szkodliwych w miastach. Rozwiązania ITS w znaczący sposób przyczyniają się do powstania czystszych i bardziej przyjaznych mieszkańcom miast i chcemy być tego istotną częścią – powiedział Dariusz Obcowski, prezes zarządu Yunex Sp. z o.o. Yunex Sp. z o.o. to polska spółka będąca częścią globalnego podmiotu Yunex Traffic, specjalizującej się w dziedzinie adaptacyjnego sterowania i zarządzania ruchem drogowym w miastach oraz na autostradach i tunelach, rozwijającego także inteligentne technologie z obszaru V2X. Automatyzacja i cyfryzacja pozostaną głównymi obszarami strategii nowej spółki, wykorzystując możliwości, jakie dają cloud computing, 5G i AI. Yunex Traffic działa w ponad 40 krajach na całym świecie. W ostatnich latach obszar ITS realizowany przez Siemens Mobility wygenerował przychody w wysokości około 600 mln EUR, notując wzrost obrotów na poziomie 8% w skali roku.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1