reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© OrbitOne
Przemysł elektroniczny |

Orbit One inwestuje w nowe technologie w Prabutach

Nowo wyremontowany odział Orbit One w Prabutach pod Gdańskiem rozwija się obecnie w szybkim tempie. Inauguracja odbędzie się jeszcze w tym roku – informuje spółka.

– Po zakończeniu prac będzie na nas czekać zakład produkcyjny z zupełnie nową infrastrukturą i nowoczesnymi wydajnymi powierzchniami produkcyjnymi z pełnym zakresem usług dla wszystkich potrzeb – czytamy w komunikacie Orbit One. Wśród nowości po stronie technologicznej znalazły się trzy maszyny do montażu powierzchniowego Fuji NXT, które są ze sobą w pełni kompatybilne i znacznie zwiększą możliwości produkcyjne – informuje firma. – Dzięki nowym Fuji NXT możemy obsługiwać większe wolumeny, a jednocześnie możemy zoptymalizować pracę między liniami. Urządzenia zapewniają również większą elastyczność, ponieważ umożliwiają szybkie zmiany produktów. Kolejną zaletą jest lepsze zapewnienie jakości dzięki ciągłemu gromadzeniu danych. To wszystko wraz z naszym wysokim stopniem cyfryzacji oznacza, że możemy stworzyć podwaliny pod optymalne monitorowanie, a tym samym ciągłe doskonalenie i odpowiednią jakość – opowiada wiceprezes zarządu i dyrektor operacyjny Ulf Karlsson.
Odnotowujemy bardzo duże zapotrzebowanie na nasze usługi (...). Dzieje się tak pomimo globalnych problemów, które obecnie charakteryzują zarówno sektor transportowy, jak i materiałowy praktycznie we wszystkich branżach[/i] – stwierdza Mattias Lindhe, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Orbit One.
– Nasza jednostka w Polsce ma strategiczną lokalizację z dobrą komunikacją, umożliwiającą szybką dystrybucję do dalszych części Europy oraz codzienne połączenia promowe ze Szwecją. Inwestycje są tutaj częścią naszej strategii budowania wysoce wydajnych i konkurencyjnych jednostek produkcyjnych, które wzajemnie się uzupełniają i mogą konkurować na najwyższym międzynarodowym poziomie – podsumowuje Ulf Karlsson. Orbit One rozwija produkcję nie tylko w Prabutach. Jak wyjaśnia Mattias Lindhe, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Orbit One, gdy tylko firma zdała sobie sprawę z rozmiarów pandemii, postanowiono wykorzystać ten okres do wzmocnienia wydajności i możliwości wszystkich jednostek poprzez szereg inwestycji w nowe technologie, robotykę, automatyzację i cyfryzację. W opinii Mattiasa Lindhe wśród realizowanych projektów w szczególności wyróżnia się linia SMD, która jest obecnie budowana w Ronneby w Szwecji. – Mogę również potwierdzić, że firma Orbit One zawarła ostatnio bardzo dużą i strategicznie ważną transakcję. To także biznes, który otwiera zupełnie nowe możliwości dla naszych obecnych i nowych klientów – mówi Mattias Lindhe. Firma poda szczegóły dotyczące kontraktu w późniejszym terminie. Orbit One to skandynawski producent urządzeń elektronicznych oraz elektromechanicznych na zlecenie, zapewniający szereg usług: od konstrukcji, prototypu, zakupów, produkcji oraz testów, po logistykę i usługi posprzedażne. Firma dysponuje zakładami produkcyjnymi w Szwecji (Ronneby i Sztokholm), w Federacji Rosyjskiej oraz w Polsce. Koncern Orbit One zatrudnia obecnie ok. 650 osób, a jego roczne obroty wynoszą około 950 mln SEK. Firma Orbit One jest własnością członków kadry kierowniczej oraz zarządu. Zdjęcie: manager techniczny Robert Kaźmierski oraz kierowniczka zespołu Joanna Sitarz przy nowej linii do montażu powierzchniowego Fuji NXT, © Orbit One

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2