reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Blickpixel PIXABAY Przemysł elektroniczny | 07 maja 2021

Tygodniowy przegląd wiadomości

Polski producent grafenu idzie na giełdę, a globalne wzrosty na rynku pamięci mogą znowu wywindować Samsunga na pierwsze miejsce w rankingu dostawców chipów – zapraszamy do piątkowego przeglądu wiadomości.

Polska:

Advanced Graphene Products zamierza pozyskać z emisji akcji 8,2 mln PLN. Konsorcjum Apator i Phoenix Systems zapewni inteligentne urządzenia energetyczne dla Energi Operatora. ML System na nową halę produkcyjną. Emitel i AIUT wdrożą system zdalnego odczytu wodomierzy we Wrocławiu. Oferta Triggo na ostatniej prostej. Spółka Sonela podpisała znaczące umowy. AGH i 2loop Tech opracują technologię recyklingu paneli fotowoltaicznych. Farnell o sytuacji na rynku chipów i rozwoju firmy, także w Polsce. SunRoof pozyskuje 20 mln PLN na dalszą ekspansję w Europie i USA. Aplisens zadecydował o podziale zysku. Infoscan finalizuje sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Połączenie Corelens i Zortrax ze zgodą akcjonariuszy.

Świat:

Samsung może znowu wyprzedzić Intela jako największy dostawca chipów. Na pewno natomiast południowokoreański koncern jest liderem rynku smartfonów. Yageo i Foxconn tworzą półprzewodnikowe joint venture. TSMC: być może nie jedna, ale kilka fabryk firmy powstanie w Arizonie. Intel zainwestuje 3,5 mld USD w stanie Nowy Meksyk. Sony zwiększa produkcję czujników obrazu CMOS. Niemiecka firma EMS rośnie dzięki przejęciu. Incap inwestuje w trzecią fabrykę w Indiach. Dwie firmy z sektora PCB sfinalizowały fuzję.
reklama
reklama
November 15 2022 00:19 V20.10.16-2