reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MLSystem
Przemysł elektroniczny |

ML System ma nową halę produkcyjną

ML System podpisał z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) umowę leasingu finansowego hali produkcyjnej o powierzchni 6,2 tys. m kw. w Zaczerniu, bezpośrednio obok obecnej fabryki spółki.

– Cieszymy się, że ARP wspiera dynamiczny rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, takich jak ML System. Stanowi to modelowy przykład współpracy agencji państwowej z polskim, nowoczesnym przemysłem. Będą w niej powstawać innowacyjne produkty w skali światowej. Przejęcie w użytkowanie hali produkcyjnej przyczyni się do przyspieszenia rozwoju spółki. Inwestycja graniczy bezpośrednio z naszą fabryką, co powiększy powierzchnię zakładu z 14 do ponad 20 tys. m kw. w jednej lokalizacji – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. – Specjalne Strefy Ekonomiczne zarządzane przez ARP SA odnotowały świetne wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Zadeklarowane nakłady inwestycyjne łącznie wyniosły 504,6 mln PLN, co stanowi 237 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku. Cały czas pracujemy nad rozszerzaniem oferty o kolejne tereny i infrastrukturę pod nowe inwestycje. Niedawno w naszej strefie „Euro-Park Mielec” zakończyliśmy realizację hali produkcyjno–magazynowej z częścią socjalną, biurową i techniczną w Zaczerniu. Przetarg na udostępnienie hali w formie leasingu wygrała spółka ML System. Cieszymy się, że ta innowacyjna firma rozbudowuje produkcję i dział badawczo-rozwojowy w naszej strefie – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA. Wartość początkowa umowy leasingu wynosi 17,6 mln PLN, a jej spłata następować będzie przez osiem lat, a szczegółowe warunki umowy nie odbiegają od standardów rynkowych stosowanych w umowach tego typu. Wykup przedmiotu leasingu nastąpi po upływie okresu obowiązywania umowy, a roszczenie o przeniesienie własności na spółkę wpisane zostanie w księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości.
ML System to spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV), a także produkty tradycyjnej fotowoltaiki, smart city oraz specjalistyczne szkło, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a sześć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-2
reklama
reklama