reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Foxconn
Przemysł elektroniczny |

Yageo i Foxconn tworzą półprzewodnikowe joint venture

Tajwański gigant kontraktowej produkcji elektroniki – Hon Hai Precision Industry (Foxconn) oraz producent chipów firma Yageo, w reakcji na braki chipów na globalnym rynku, powołują spółkę joint venture.

Niedobory chipów odbijają się negatywnie na wielu branżach, by wymienić tylko produkcję samochodów czy sprzętu gospodarstwa domowego, bo przecież wydłużające się terminy dostaw dotykają wszystkich przedsiębiorstw działających w branży elektronicznej. Nowa spółka Foxconnu i Yageo, pod nazwą XSemi Corporation, ma „utworzyć kompletny łańcuch dostaw półprzewodników i zapewnić klientom kompleksowe usługi w zakresie rozwiązań z wysokiej jakości produktami i stabilnymi dostawami” – czytamy w komunikacie. Działalność XSemi ma koncentrować się na niedrogich chipach, o średnich cenach sprzedaży nie wyższych niż 2 dolary. Partnerzy joint venture rozpoczęli już negocjacje z innymi przedstawicielami branży półprzewodnikowej i w najbliższej przyszłości mają ogłosić plany współpracy. Firmy nie podały jednak żadnych dalszych szczegółów dotyczących działalności XSemi.
Foxconn i Yageo przytaczają prognozy, według których do 2025 roku rynek półprzewodników mocy osiągnie wartość 40 mld USD, a półprzewodników analogowych – 25 mld USD. W pojeździe elektrycznym udział ilościowy małych układów scalonych ma stanowić ponad 90% wszystkich elementów półprzewodnikowych.
– Przemysł półprzewodników stoi w obliczu największego wstrząsu w ostatnich trzech dekadach, a branżę czeka poważna restrukturyzacja. Jest to niewątpliwie najlepszy moment na nawiązywanie partnerstw strategicznych w różnych segmentach – komentuje Young Liu, prezes Hon Hai. Plan rozwoju w obszarze półprzewodników Hon Hai, zaplanowany na średni i długi okres, stanowi jeden z trzech podstawowych filarów technologicznych koncernu. Hon Hai rozwija zasięg swojego łańcucha dostaw w zakresie sprzętu półprzewodnikowego, usług projektowych, projektowania układów scalonych dla aplikacji 5G, AI, CIS (czujniki obrazu CMOS) i sterowników wyświetlaczy oraz w obszarach usług foundry i pakowania chipów. To kompleksowe portfolio ma wspierać długoterminową strategię Hon Hai dotyczącą trzech głównych rozwijających się sektorów: pojazdów elektrycznych, cyfrowego zdrowia i robotyki. Dla Yageo ogłoszone partnerstwo stanowi naturalną kontynuację strategicznego sojuszu z Hon Hai nawiązanego w zeszłym roku. Po przejęciu firm KEMET i Pulse, Yageo położyło nacisk na rozwój produktów high-end. Yageo ma też duże doświadczenie w kluczowych komponentach dla sektora pojazdów elektrycznych (na potrzeby układów napędowych, systemów zarządzania akumulatorem czy ADAS), a także w zaawansowanych rozwiązaniach dla cyfrowego zdrowia, przemysłu czy 5G. – Wraz z utworzeniem XSemi, Yageo będzie dalej rozszerzać swoje możliwości w zakresie komponentów pasywnych, oferując jeszcze bardziej kompletne portfolio i przygotowując się na przyszły rozwój – zapewnia spółka.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-1
reklama
reklama