reklama
reklama
© olgalis dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Northvolt Poland zdradza dla kogo wyprodukuje w Gdańsku systemy bateryjne, a LG oficjalnie ogłasza rezygnację z produkcji smartfonów – zapraszamy do piątkowego przeglądu wiadomości.

Polska:

„Przemysł 4.0” to gorący temat, dlatego poprosiliśmy Bogusława Krasuskiego z firmy Omron o wyjaśnienie tego pojęcia oraz o komentarz na temat trendów w automatyce przemysłowej. Northvolt Poland produkuje systemy bateryjne do maszyn Pon Equipment. APS Energia , ale [url-u=https://evertiq.pl/news/27223]nowa strategia, której szczegóły firma przedstawi niedługo, zakłada dynamiczny wzrost. 4 mln PLN dla Noctulica na rozwój technologii OLED. AC stawia na rozwój nowej marki Solar STAG. Sygnis w drodze na parkiet. VIGO System ma za sobą kolejny mocny kwartał. SelfMaker działa już w nowej hali. Partnerstwo Binary Helix i Politechniki Świętokrzyskiej. SoftBlue z kolejnym grantem. Dwa kosmiczne projekty Creotechu.

Świat:

LG wycofuje się z biznesu smartfonów. Analitycy TrendForce komentują tę decyzję i jej wpływ na globalny rynek. Fundusz CVC przedstawił ofertę przejęcia Toshiby. Producent wiązek zwalnia na Słowacji. SoftBank inwestuje w automatyzację magazynów. Murata powołuje nową spółkę. Sprzedaż komponentów O-S-D nabiera tempa. W 2021 roku dostawy półprzewodników znowu przekroczą bilion sztuk.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2