reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AC
Przemysł elektroniczny |

AC stawia na rozwój nowej marki Solar STAG

W ubiegłym roku polski producent instalacji autogaz rozpoczął działalność w nowej dla siebie branży, oferując instalacje fotowoltaiczne pod marką Solar STAG.

Solar STAG to nowa marka w portfolio AC SA, pod którą od listopada 2020 roku firma oferuje klientom indywidualnym, biznesowym, jak i rolnikom kompletne instalacje fotowoltaiczne.
W ubiegłym roku AC osiągnęło sprzedaż na poziomie 185,2 mln PLN, w porównaniu do 222,68 mln PLN w roku poprzednim. EBITDA za 2020 rok wyniosła 47,7 mln zł, a zysk netto 30,9 mln zł. W raporcie podsumowującym rok AC informuje, że nadal będzie pracowało nad utrzymaniem pozycji lidera na rynku instalacji autogaz, ale zamierza także rozwijać działalność w nowych branżach. – Jako spółka nieustannie poszukujemy nowych możliwości rozwoju. Dlatego w 2020 roku rozpoczęliśmy działalność w branży fotowoltaiki. To nowy ambitny rynek, który daje ciekawe perspektywy rozwoju dla lidera alternatywnych źródeł zasilania, jakim jest AC SA. Obecnie koncentrujemy się na zbudowaniu i umocnieniu pozycji naszej marki fotowoltaicznej Solar STAG. Naszym celem jest ponadto uruchomienie produkcji wybranych elementów elektronicznych do instalacji fotowoltaicznych – pisze prezes zarządu Anatol Timoszuk w liście do akcjonariuszy. Prezes AC SA zwraca uwagę, że firma zyskała nowe możliwości rozwoju m.in. dzięki zwiększeniu mocy w wyniku zakończonej w tym roku rozbudowy zakładu w części produkcyjnej, magazynowej i administracyjnej. – Inwestycja stworzyła także możliwość wzmocnienia współpracy z naszym niemieckim kontrahentem – firmą Rameder. W roku 2020 znacznie zwiększyliśmy produkcję i sprzedaż zestawów elektroniki do haków holowniczych, co istotnie przyczyniło się do dobrej sytuacji finansowej spółki – informuje Anatol Timoszuk. Trzonem działalności firmy pozostaje jednak produkcja systemów konwersji aut benzynowych i diesla na gaz LPG i CNG do samochodów osobowych, średnich i dużych ciężarowych. Firma wykorzystuje w nich własne elementy i podzespoły, a jej produkty sprzedawane są na bardzo ważnym dla AC rynku krajowym oraz na ponad 50 rynkach na całym świecie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1