reklama
reklama
© adistock dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Święta coraz bliżej, ale w sektorze elektroniki wciąż dużo się dzieje. Zwłaszcza że, jak oceniają analitycy IC Insights, akurat branża półprzewodników nie daje się pandemii.

Polska:

Polska technologia OLED przyciągnęła uwagę zarządzających funduszami. Innowacje z polskich politechnik ze wsparciem inwestora. ML System i Pilkington zrealizują wspólny projekt. Impact Clean Power Technology pracuje nad bateriami przyszłości. Apator podpisał umowę kredytową na budowę zakładu. Govena zainwestuje w sprzęt produkcyjny. Cormay i SensDx zawarły list intencyjny. Poznański start-up fWARMIE zdalnie zmierzy temperaturę. INNOventure inwestuje w dwie spółki AI. SunRoof wchodzi na rynek niemiecki. Podwykonawca LG wyprodukuje we Wrocławiu części do aut elektrycznych. W Trójmieście powstanie pierwsza polska fabryka komór hiperbarycznych i koncentratorów tlenu.

Świat:

LPKF uruchomiło produkcję w nowym cleanroomie. Nokia uruchomiła produkcję sprzętu 5G w Indiach. Kioxia zapowiedziała kolejną inwestycję w produkcję. Amphenol przejmuje MTS Systems. Aurora przejmuje spółkę Ubera. LG Electronics zwiększy outsourcing produkcji telefonów. Europa zamierza wzmacniać swój przemysł półprzewodnikowy. Europa stawia też na 6G: rusza unijny projekt pod przewodnictwem Nokii. Valmet Automotive uruchomi produkcję akumulatorów w swojej fabryce aut. Volvo wyprodukuje silniki do aut elektrycznych. I na koniec dwa raporty od firmy analitycznej IC Insights: o tym, że rynek półprzewodników jest odporny na pandemię oraz o tym, że sektor foundry inwestuje najwięcej.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1