© LPKF
Przemysł elektroniczny |
LPKF uruchomiło produkcję w nowym cleanroomie
W nowych pomieszczeniach czystych produkowane są elementy mikrostruktury z cienkiego szkła w technologii LIDE do zastosowań w przemyśle elektronicznym i półprzewodnikowym.
Nowy cleanroom powstał w czasie zaledwie 13 miesięcy. – Możemy teraz szybko i efektywnie produkować duże ilości komponentów z cienkiego szkła i mikroelementów w naszej fabryce i zaopatrywać klientów na całym świecie – mówi dr Roman Ostholt, szef biznesu Electronics, który obejmuje również dział usług LIDE pod marką Vitrion. Roman Ostholt wraz z zespołem będzie nadal intensyfikował i rozwijał współpracę z klientami i partnerami z branży półprzewodników i elektroniki. Oprócz sprzedaży swoich systemów, uruchomiona właśnie produkcja stanowi istotne rozszerzenie modelu biznesowego LPKF – czytamy w komunikacie LPKF.
Opracowany przez LPKF proces LIDE (Laser Induced Deep Etching) umożliwia szybkie i precyzyjne kształtowanie cienkiego szkła bez pogarszania właściwości powierzchni i z zachowaniem oryginalnej stabilności. Proces ten ułatwia wykorzystanie szkła przy produkcji mikrosystemów, czujników, elementów wyświetlaczy i mikroczipów.
Firma LPKF Laser & Electronics AG powstała w 1976 roku i specjalizuje się w systemach laserowych dla branży technologicznej, w tym na potrzeby produkcji obwodów drukowanych, mikroelektroniki, motoryzacji czy paneli słonecznych. Siedziba główna LPKF znajduje się w
Garbsen, w Niemczech.