reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 14 września 2018

Tygodniowy przegląd wiadomości

MPiT poinformowało oficjalnie o inwestycji z branży bateryjnej w Polsce, ale żeby elektromobilność mogła się rozwijać, potrzebne są nakłady na globalną produkcję litu – o tym i wielu innych tematach pisaliśmy w mijającym tygodniu.

Polska:

MPiT poinformowało oficjalnie: Umicore zainwestuje w Nysie. Nippon Seiki rozwija skrzydła w Gdańsku. Saab wybrał polskich specjalistów z branży AR/VR. 3M będzie zatrudniać we Wrocławiu. Australijski Thales chce przenieść do Polski produkcję pojazdu wielozadaniowego. Amica zamierza zakończyć negocjacje w sprawie przejęcia Fagora do końca tego roku. Powstała nowa spółka dronowa. Enspirion i ArtaTech z dofinansowaniem. Aplisens podsumował półrocze. Przypominamy także o nadchodzącym Evertiq Expo Kraków, które odbędzie się 4 października. W tym tygodniu piszemy o warsztatach JM Elektronik oraz o wykładzie Farnell element14.

Świat:

Renesas przejmuje Integrated Device Technology. Intel ogłosił akwizycję NetSpeed Systems. Partnerstwo SiTime i Bosch. Danfoss przejmuje Axco-Motors. Samsung otwiera centrum sztucznej inteligencji w Nowym Jorku. Inwestycje w lit niezbędne by rozwijać elektromobilność.

Technologie:

Potencjał 5G drzemie w brzegowości bezprzewodowej. Giętkie obwody z domowej drukarki.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-2