reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© 3M Przemysł elektroniczny | 11 września 2018

3M będzie zatrudniać we Wrocławiu

3M Wrocław, czyli europejskie centrum działalności amerykańskiej spółki 3M, zatrudniającej w Polsce ponad 3000 osób, zapowiada konsekwentny wzrost inwestycji i zwiększenie zatrudnienia w obszarze produkcji.
W 3M we Wrocławiu działają obecnie dwa centra produkcyjne, centrum badawczo-rozwojowe, centrum innowacji i centrum szkoleniowe, a nakłady inwestycyjne firmy nie zwalniają tempa. We wrześniu w ramach części operacji produkcyjnej powstanie nowa fabryka taśm izolacyjnych 3M, do której obecnie trwa rekrutacja pracowników do pracy przy kolejnych projektach.

Firma od czasu rozpoczęcia działalności w Polsce 27 lat temu to właśnie we Wrocławiu i okolicach zlokalizowała swoje największe inwestycje w Europie. Obecnie w spółkach produkcyjnych z siedzibą nad Odrą otwartych jest 100 wakatów. Zapotrzebowanie obejmuje w największym stopniu: operatorów maszyn, techników jakości, techników procesu i liderów zespołów produkcyjnych. W ramach stanowisk inżynieryjnych 3M poszukuje natomiast przede wszystkim inżynierów procesu, inżynierów jakości, inżynierów projektu oraz inżynierów automatyków.

3M podkreśla, że we wrocławskich zakładach wdrażanych jest wiele różnorodnych technologii i procesów. Można tu wyróżnić technologie spotykane w przemyśle chemicznym (mieszalnie, reaktory i ekstrudery), procesy związane z produkcją tworzyw sztucznych (wtrysk i obtrysk), technologię konfekcjonowania taśm klejowych i papieru oraz obszary związane z maszynami CNC i szeroko rozumianym montażem. Ponadto firma od kilku lat intensywnie inwestuje w automatyzację w celu poprawy produktywności i ergonomii pracy. Na terenie zakładów 3M Wrocław spotkamy roboty przemysłowe, od tych najmniejszych, unoszących do 1kg po takie, które są w stanie przenosić elementy o wadze powyżej 100 kg.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1