reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Przemysł elektroniczny | 12 września 2018

Samsung otwiera nowe centrum sztucznej inteligencji w Nowym Jorku

Siedziba w Nowym Jorku to kolejna, szósta już tego typu placówka firmy Samsung Electronics. Tym razem w centrum zainteresowań znajdzie się robotyka.
Samsung ogłosił już wcześniej swoje plany rozwoju w dziedzinie AI, według których koreański koncern do 2020 roku zatrudni około 1000 specjalistów ds. sztucznej inteligencji. Dotychczas Samsung miał pięć centrów AI, które znajdują się w Korei, Stanach Zjednoczonych (Krzemowa Dolina), Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Rosji. Nowo powstały oddział w Nowym Jorku ma współpracować z pozostałymi placówkami, Samsung chce też wykorzystać potencjał istniejących w pobliżu ośrodków naukowych.

- Teraz musimy się skupić na tworzeniu nowych wartości, które ułatwią ludzkie życie, poprzez wykorzystanie mocy sztucznej inteligencji w produktach i usługach Samsunga – powiedział Hyun-suk Kim, prezes i szef Samsung Research. - Kluczową rolę w realizacji tych zamierzeń będą odgrywać nasze centra sztucznej inteligencji, włącznie z ośrodkiem w Nowym Jorku – dodał.

Uroczystość otwarcia nowojorskiego centrum Samsunga odbyła się 7 września.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 19 2018 10:20 V10.9.5-1