reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Biznes | 11 września 2018

Renesas przejmuje Integrated Device Technology

Renesas Electronics Corporation podpisał dzisiaj, 11 września, umowę przejęcia IDT w cenie 49 USD za akcję, co oznacza transakcję o wartości około 6,7 mld USD.
Produkty oferowane przez IDT, czyli m.in. sensory, intefejsy, RF i optyczne oraz układy zasilania bezprzewodowego uzupełnią portfolio Renesas, co wesprze strategię rozwoju japońskiej firmy. Renesas zamierza bowiem wyjść poza sektor motoryzacyjny i rozwijać się także w obszarze centrów danych i urządzeń komunikacyjnych. Obecnie ponad połowa przychodów Renesas pochodzi od klientów z branży motoryzacyjnej.

- Akwizycja oznacza połączenie dwóch uznanych liderów w branży procesorów embedded oraz układów analogowych z sygnałem mieszanym, każdy z nich z unikalnymi możliwościami w zakresie dostarczania produktów poprawiających wydajność zaawansowanych systemów przetwarzania danych – podkreślają firmy w komunikacie.

Zarządy obu spółek jednogłośnie zatwierdziły transakcję. Finalizacja przejęcia przewidywana jest na pierwszą połowę 2019 roku, po uzyskaniu zgody odpowiednich organów regulacyjnych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2