reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 10 września 2018

Nowa spółka dronowa

Przedsiębiorcy z branży bezzałogowców działający w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia skonsolidowali siły z ekspertami branży lotniczej i powołali do życia nową spółkę PELIXAR SA.
PELIXAR SA ma za zadanie kontynuować rozwój projektów wypracowanych w Grupie aiRPAS, specjalizującej się dotychczas w rozwiązaniach w zakresie:
  • operacji SAR (Search and Rescue); drony do poszukiwań i ratownictwa z możliwością holowania osoby tonącej do bezpiecznego miejsca
  • pomiarów przemysłowych; drony do pomiaru grubości metali tankowców, masowców i kontenerowców oraz innej infrastruktury technicznej
  • patroli i ochronie mienia; system dronowy do automatycznego monitoringu terenu i obiektów
  • inspekcji przemysłowych; drony do inspekcji technicznej urządzeń portowych i statków
  • dozoru infrastruktury krytycznej; system dronowy do automatycznego monitoringu i dozoru technicznego zakładów chemicznych.
W ostatnim czasie grupa aiRPAS rozpoczęła również prace nad systemami autonomii lotu, opartymi na sztucznej inteligencji (AI).

Za nazwą PELIXAR stoją uznani specjaliści w dziedzinie bezzałogowego lotnictwa, zarówno w kraju jak i za granicą: Mariusz Pułas (aiRPAS Group), Sebastian Nowicki (aiRPAS Group), Paweł Burdziakowski (Drogeon), Marcin Swystun (OP1), Vadym Melnyk (Cervi Robotix, Cervi Code), Adam Wiśniewski (PWC).

- Naszym celem jest zwiększenie możliwości produkcyjnych i sprzedażowych dla ukończonych już rozwiązań prototypowych, dlatego poszerzyliśmy zespół techniczny i operacyjny. Nowa spółka daje nam możliwości szybszego rozwoju oraz zaprezentowania naszych rozwiązań na rynku międzynarodowym – powiedział Sebastian Nowicki, COO PELIXAR. Jak dodaje Nowicki, w najbliższym czasie w społeczności inwestycyjnej equity crowdfunding, spółka zaoferuje sprzedaż 10% akcji w emisji otwartej. Pozyskane środki będą przeznaczone na stworzenie produkcji średnioseryjnej, dalsze prace badawczo-rozwojowe oraz globalny marketing i sprzedaż.

Źródło: PPNT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 19 2018 10:20 V10.9.5-1