reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 17 listopada 2017

Tygodniowy przegląd prasy

W tym tygodniu sporo dobrych wiadomości o inwestycjach w Polsce. Polecamy też wywiad z Mariuszem Duczkiem, dyrektorem SCHURTER Electronics sp. z o.o.

Polska:

Polska spółka SCHURTER działa na polskim rynku od wiosny zeszłego roku. Pora więc na drobne podsumowanie. Wiadomo już, jaka będzie lokalizacja nowej fabryki Miele. Valeo zainwestuje w zakład w Chrzanowie. Zamel ukończył budowę hali. AGP, producent grafenu HSMG, zwiększa moce produkcyjne. Apator ma nowego prezesa. VIGO System z nowym projektem. Rośnie potencjał branży AGD i RTV w Polsce.

Świat:

Dzisiaj kończą się olbrzymie targi productronica 2017 w Monachium. Mamy dla Was kilka wywiadów zrobionych podczas tego wydarzenia. Na razie polecamy rozmowę z przedstawicielem firmy Seica, Electrolube oraz Essemtec. Qualcomm odrzuca ofertę Broadcomu. Hisense kupuje biznes TV od Toshiby. Siemens zapowiada ostre cięcia w dywizji Power & Gas. Apple przejęło start-up InVisage Technologies. Qualcomm natomiast zainwestował w chińskiego jednorożca. I jeszcze jedna akwizycja: Embron (kto pamięta, która spółka zmieniła ostatnio nazwę?) przejmuje Qrtech. BMZ podpisało duży kontrakt z niemieckim producentem autobusów.

Technologie

Bezprzewodowe technologie ultraniskiego poboru mocy – część 2. Szwedzi budują swój kwantowy superkomputer. Od projektorów po wyświetlacze HUD – co nieco o technologii DLP.
reklama
reklama
January 28 2022 15:59 V20.1.15-2