reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 listopada 2017

Qualcomm zainteresowany rozpoznawaniem twarzy

Qualcomm Technologies zainwestował chińskiego jednorożca, start-up SenseTime, zajmujący się technologiami rozpoznawania twarzy.
W październiku Qualcomm oraz SenseTime poinformowały o partnerstwie w zakresie technologii sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego wykorzystywanych w urządzeniach mobilnych oraz IoT następnych generacji. Obecnie Qualcomm zadecydował o udziale w rundzie finansowania chińskiego start-upu. Firmy nie podały wartości inwestycji. W poprzedniej rundzie finansowania, w lipcu tego roku, SenseTime zebrało 410 mln USD, czyli rekordową kwotę dla spółki AI.

SenseTime to chińska spółka zajmująca się technologiami wykorzystującymi sztuczną inteligencję do identyfikacji i analizy tożsamości przy pomocy kamer. Rozwiązania SenseTime były już wykorzystywane przez chińskie władze do testów, które zakładały wyszukiwanie podejrzanych osób w miejscach publicznych, np. na lotniskach czy koncertach. Wartość SenseTime wyceniana jest na 1,5 mld USD, na liście klientów i partnerów spółki znajduje się ponad 400 firm, w tym: Qualcomm, NVIDIA, China Mobile, UnionPay, HNA, Huawei, Xiaomi, OPPO, vivo, Weibo i iFLYTEK.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2