reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 listopada 2017

Qualcomm zainteresowany rozpoznawaniem twarzy

Qualcomm Technologies zainwestował chińskiego jednorożca, start-up SenseTime, zajmujący się technologiami rozpoznawania twarzy.
W październiku Qualcomm oraz SenseTime poinformowały o partnerstwie w zakresie technologii sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego wykorzystywanych w urządzeniach mobilnych oraz IoT następnych generacji. Obecnie Qualcomm zadecydował o udziale w rundzie finansowania chińskiego start-upu. Firmy nie podały wartości inwestycji. W poprzedniej rundzie finansowania, w lipcu tego roku, SenseTime zebrało 410 mln USD, czyli rekordową kwotę dla spółki AI.

SenseTime to chińska spółka zajmująca się technologiami wykorzystującymi sztuczną inteligencję do identyfikacji i analizy tożsamości przy pomocy kamer. Rozwiązania SenseTime były już wykorzystywane przez chińskie władze do testów, które zakładały wyszukiwanie podejrzanych osób w miejscach publicznych, np. na lotniskach czy koncertach. Wartość SenseTime wyceniana jest na 1,5 mld USD, na liście klientów i partnerów spółki znajduje się ponad 400 firm, w tym: Qualcomm, NVIDIA, China Mobile, UnionPay, HNA, Huawei, Xiaomi, OPPO, vivo, Weibo i iFLYTEK.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2