reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AGP Przemysł elektroniczny | 15 listopada 2017

AGP zwiększa moce produkcyjne

Polska spółka Advanced Graphene Products instaluje nowy reaktor termiczny, dzięki któremu będzie w stanie produkować więcej grafenu HSMG.
- W związku z rosnącym zainteresowaniem grafenem HSMG, zwiększamy nasze moce produkcyjne. Instalujemy nowy reaktor termiczny, dzięki któremu będziemy mogli produkować metry kwadratowe grafenu. Uruchomienie planowane jest jeszcze w 2017 roku. Producentem urządzenia jest firma Seco/Warwick ze Świebodzina – poinformowało AGP na stronie serwisu społecznościowego.

Spółka Advanced Graphene Products powstała w 2012 roku jako spin-off Politechniki Łódzkiej. Firma zajmuje się produkcją grafenu HSMG (High Strength Metallurgical Graphene), który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz wytrzymałością. AGP, we współpracy z Instytutem Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, opracowała unikalną metodę produkcji, która polega na wytwarzaniu grafenu na ciekłym metalu. Zimą zeszłego roku firma uruchomiła siedzibę w Zielonej Górze, w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1