reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AGP Przemysł elektroniczny | 15 listopada 2017

AGP zwiększa moce produkcyjne

Polska spółka Advanced Graphene Products instaluje nowy reaktor termiczny, dzięki któremu będzie w stanie produkować więcej grafenu HSMG.
- W związku z rosnącym zainteresowaniem grafenem HSMG, zwiększamy nasze moce produkcyjne. Instalujemy nowy reaktor termiczny, dzięki któremu będziemy mogli produkować metry kwadratowe grafenu. Uruchomienie planowane jest jeszcze w 2017 roku. Producentem urządzenia jest firma Seco/Warwick ze Świebodzina – poinformowało AGP na stronie serwisu społecznościowego.

Spółka Advanced Graphene Products powstała w 2012 roku jako spin-off Politechniki Łódzkiej. Firma zajmuje się produkcją grafenu HSMG (High Strength Metallurgical Graphene), który charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz wytrzymałością. AGP, we współpracy z Instytutem Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej, opracowała unikalną metodę produkcji, która polega na wytwarzaniu grafenu na ciekłym metalu. Zimą zeszłego roku firma uruchomiła siedzibę w Zielonej Górze, w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1