reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey utemov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 listopada 2017

Siemens zwolni 6900 osób

Nawet 6900 osób, czyli około 2% światowej kadry, straci pracę w Siemensie. Większość w segmencie Power & Gas.
Siemens zapowiedział realizację planu konsolidacyjnego, który będzie dotyczył dywizji Power & Gas, Power Generation Services oraz Process Industries and Drives. Ma to na celu lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych istniejących zakładów produkcyjnych oraz poprawę efektywności i zwiększenie wiedzy poprzez łączenie zasobów – poinformowała spółka.

Siemens podkreśla, że biznes mocy przechodzi właśnie drastyczne przemiany, a sytuacja na rynku jest niezwykle trudna. Cięcia są niezbędne, by utrzymać konkurencyjność firmy w długim okresie czasu. Siemens zapowiedział zwolnienie 6900 osób, z czego zdecydowana większość, bo aż 6100 osób, pracuje w dziale Power & Gas.

Redukcje bardzo mocno dotkną oddziały Siemensa w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą pracę straci nawet 2600 osób. Planowane jest zamknięcie zakładu w Görlitz (około 720 pracowników) oraz w Lipsku (200 pracowników), natomiast oddziały biznesu Solutions w Offenbach i Erlangen zostaną połączone – to oznacza zwolnienie łącznie 1600 osób. Nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie siedziby w Erfurt, rozważane są różne opcje, łącznie ze sprzedażą. Dodatkowo 640 osób straci pracę w Mülheim an der Ruhr, a 300 – w Berlinie.

W pozostałych krajach europejskich Siemens zwolni 1100 osób. Poza Europą – 2500, w tym 1800 pracowników straci pracę w wyniku konsolidacji zakładów produkcyjnych i działów administracji w Stanach Zjednoczonych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1