reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 listopada 2017

Embron przejmuje Qrtech

Embron Group, czyli do niedawna Norautron, podpisał umowę przejęcia 100% udziałów w firmie elektronicznej i software’owej, Qrtech.
Qrtech to szwedzka firma z siedzibą w Gothenburgu, która zatrudnia około 90 osób, a jej przychody za 2017 rok szacowane są na 120 mln SEK. Qrtech dostarcza usługi projektowania (hardware oraz software) oraz produkty dla odbiorców z różnych branż, m.in. motoryzacyjnej, przemysłowej, medycznej, energetycznej oraz automatyki budynkowe.

Embron podkreśla w komunikacie komplementarność oferty Qrtech, która doskonale uzupełni rozwiązania hardware’owe i softwareowe spółek należących do grupy, czyli Hatteland Display, Guardrec oraz Elektronix. Przejęcie jest zatem elementem strategii Embron, zakładającej rozwój w obszarze usług R&D, takich jak tworzenie oprogramowania oraz projektowanie elektroniki.

Embron Group, właściciel firm technologicznych: GuardRED, Hatteland Display, Elektronix i Norautron, na początku listopada tego roku ogłosił zmianę nazwy z Norautron. Embron dostarcza rozwiązania hardware’owe i software’owe pod własną marką, usługi inżynierskie i R&D oraz usługi produkcyjne dla klientów z takich sektorów jak: morski, obronny, motoryzacyjny, bezpieczeństwa, automatyki przemysłowej oraz transportu. Przychody firmy za 2016 roku wyniosły około 1,4 mld NOK, co dało Embronowi pozycję jednej z największych firm technologicznych w Norwegii. Embron ma 15 oddziałów w 9 krajach i zatrudnia około 900 osób. Siedziba firmy w Polsce znajduje się w Zduńskiej Woli.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1