reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 03 listopada 2017

Tygodniowy przegląd wiadomości

Za nami nieco krótszy niż zwykle tydzień pracy, więc pora na naprawdę szybkie przypomnienie, co działo się w branży elektronicznej.

Polska:

Na początek relacja firmy blebox.eu, która prezentowała swoje rozwiązania podczas oficjalnej misji gospodarczej Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Finlandii. ZF otworzyło Centrum Inżynieryjne Elektroniki w Łodzi. reichelt elektronik wchodzi na polski rynek. Konkurs na prototyp polskiego samochodu elektrycznego ruszy już niedługo. Na razie jednak po Polsce będzie jeździło więcej elektrycznych autobusów – MR podpisało trzy umowy w tej sprawie. Światowi giganci uruchamiają program akceleracyjny dla polskich start-upów.

Świat:

Yazaki rozwija zakłada na Litwie. Również na Litwie swoją fabrykę wybuduje Continental. Z kolei Nikon zamyka zakład produkcyjny w Chinach. Sprawa nie jest potwierdzona, ale podobno Apple testuje urządzenia, w których układy scalone Qualcommu zostaną zastąpione przez chipy innych producentów. W szwedzkiej Landskronie będą produkowane samochody elektryczne. Molex uruchamia centrum technologiczne w Dolinie Krzemowej. Norautron zmienił nazwę. Fujitsu i Lenovo tworzą joint venture. Grupa WB podpisała porozumienie z australijską firmą Cablex.

Technologie:

Nowa definicja sztucznej inteligencji od Intela. Bezpieczeństwo urządzeń IoT według ARM. Standard dla interfejsów motoryzacyjnych już niedługo.
reklama
August 16 2022 15:41 V20.8.14-2