reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dr911 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 października 2017

Nikon zamyka fabrykę w Chinach

Kompaktowe aparaty nie wytrzymują konkurencji ze smartfonami: Nikon zadecydował o zamknięciu chińskiej fabryki.
Nikon Imaging China (NIC) rozpoczął działalność w Wuxi w 2002 roku i zajmował się produkcją aparatów cyfrowych oraz obiektywów. - Jednak w ostatnich latach, w związku z coraz większą popularnością smartfonów, rynek kompaktowych aparatów cyfrowych szybko się kurczył, czego efektem był znaczny spadek tempa pracy w NIC oraz trudne warunki prowadzenia biznesu – oświadczył Nikon w komunikacie. Ostatecznie Nikon podjął decyzję o zakończeniu działalności NIC.

W zakładzie w Wuxi pracuje prawie 2300 osób, koszty zamknięcia fabryki szacowane są na około 62 mln USD.

Nikon poinformował, że zamknięcie fabryki stanowi część planu restrukturyzacyjnego ogłoszonego w 2016 roku. W ramach tej strategii, Nikon zamierza skoncentrować się na produktach przynoszących wyższe zyski. Jednocześnie pozycja Chin, jako jednego z najważniejszych rynków na świecie pozostaje niezmieniona, a Nikon Imaging (China) Sales w Szanghaju będzie bez zmian kontynuował działalność.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1