reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 listopada 2017

Apple rozstanie się z Qualcommem?

Według nieoficjalnych informacji, Apple pracuje nad urządzeniami, w których nie ma już miejsca na układy scalone Qualcommu. Na decyzji mogły zaważyć spory patentowe firm.
Qualcomm to jeden z najważniejszych dostawców układów scalonych do iPhone’ów i iPadów. Wygląda jednak na to, że nawet już w przyszłym roku na rynku mogą się pojawić urządzenia z logo jabłka, w których zabraknie chipów Qualcommu. Według nieoficjalnych informacji agencji Reutera, Apple testuje sprzęt mobilny, w którym montowane są układy Intela i MediaTek.

Sprawa nie jest oczywiście przesądzona, nowe urządzenia bez układów Qualcommu miałyby wejść do sprzedaży jesienią 2018 roku, a do tego czasu Apple może jeszcze zmienić zadanie.

Qualcomm i Apple toczą batalie patentowe. Jedna z ostatnich odsłon tego sporu to wniosek Qualcommu o zablokowanie sprzedaży i wstrzymanie produkcji iPhone’ów na terenie Chin. Z kolei Apple jeszcze na początku roku oskarżył Qualcomm o wykorzystywanie swojej pozycji na rynku i pobieranie zbyt wysokich opłat.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1