reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 06 października 2017

Tygodniowy przegląd wiadomości

Prezes firmy Skalmex opowiedział nam o realizowanych właśnie projektach unijnych, a TechniSat Digital poinformował, że instaluje nową linię do montażu SMT – sprawdźcie, o czym jeszcze pisaliśmy w tym tygodniu.

Polska:

Nowa linia do montażu SMT w TechniSat Digital. Skalmex stawia na innowacje. Kongsberg przeniesie część produkcji z Wielkiej Brytanii do Polski. Nuctech wybuduje zakład w Polsce. Laureaci tegorocznej Nagrody Nobla z fizyki wykorzystywali technologie VIGO System. Born Electric tworzy systemy napędowe dla lekkich pojazdów elektrycznych. XTPL z dotacją na rozwój innowacyjnej drukarki. Polski rynek dronów rośnie w tempie blisko 23% rocznie.

Świat:

Leoni otworzyło fabrykę na Ukrainie. Natomiast Yazaki urządziło oficjalne otwarcie zakładu w Serbii. ABB i Northvolt będą wspólnie tworzyć największą w Europie fabrykę baterii. 1,7 mln robotów odmieni fabryki – prognozuje IRF. Intel, Telia i Ericsson uruchamiają pierwszą sieć 5G w Europie. Siemens pozbył się reszty udziałów w Osram, 3M sfinalizowało sprzedaż biznesu monitoringu elektronicznego.

Technologie:

Przyszłość sztucznej inteligencji od Intela. Rambus ma pierwszy chipset wspierający DDR5. Nowa generacja odbiorników GNSS w urządzeniach codziennego użytku.
reklama
August 16 2022 15:41 V20.8.14-2