reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Leoni Wiązki | 02 października 2017

Leoni otworzyło fabrykę na Ukrainie

Leoni oficjalnie uruchomiło nowy zakład na Ukrainie, niemiecki producent wiązek zamierza docelowo zatrudnić 5 tys. osób.
Nowy zakład produkcyjny znajduje się w Kołomyi, w zachodniej części Ukrainy, oficjalne otwarcie odbyło się w ostatni piątek, 29 września. - Jestem szczęśliwy, że otwieramy tę fabrykę w Kołomyi, co jest pozytywnym znakiem nie tylko odnośnie wzrostu firmy Leoni, ale także rozwoju ukraińskiej gospodarki – powiedział podczas uroczystości Martin Stüttem, członek zarządu Leoni AG, odpowiedzialny za Wiring System Division.

Jak na razie zakończono pierwszy etap inwestycji, który zbudowano w czasie zaledwie 10 miesięcy. Obecnie powierzchnia produkcyjna wynosi około 6,5 tys. m kw., a do roku 2020 wzrośnie do 25 tys. m kw. Łączna kwota inwestycji sięgnie 20 mln EUR.

Jeszcze do końca 2017 roku Leoni zatrudni około 800 osób, a do roku 2021 liczba pracowników wzrośnie do 5 tys.

W nowym zakładzie będą produkowane wiązki dla przemysłu motoryzacyjnego, głównie dla klientów z Europy. Seryjna produkcja rozpoczęła się w sierpniu 2017 roku.

Na Ukrainie (Stryj) znajduje się już największa fabryka spółki o powierzchni około 44 tys. m kw., w której pracuje 6 700 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1