reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mucella1 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 października 2017

Kongsberg przeniesie część produkcji z Wielkiej Brytanii do Polski

Część produkcji zakładu Kongsberg Automotive w Burton ma być przetransferowana do nowego zakładu firmy w Brześciu Kujawskim.
W listopadzie zeszłego roku Kongsberg Automotive zapowiedział, że zamierza zamknąć 6 fabryk, aby poprawić wydajność i zredukować koszty. Wczoraj firma ogłosiła, że jednym z rozważanych do likwidacji zakładów jest FTS (Fluid Transfer Solutions) Burton w Wielkiej Brytanii, który miałby zakończyć działalność w kwietniu 2018 roku. Fabryka w Burton zatrudnia 52 pracowników, w ubiegłym roku jej przychody wyniosły 2,6 mln EUR.

- Chociaż w ciągu ostatnich 12 miesięcy w fabryce w Burton inwestowano w nowe linie produkcyjne, kluczowi klienci zgłaszają potrzebę przeniesienia ich produkcji do nowych zakładów w Europie Wschodniej – pisze firma w komunikacie.

Kongsberg informuje, że do nowego zakładu w Brześciu Kujawskim miałaby być przeniesiona produkcja dla JLR (Jaguar Land Rover). Część dotychczasowej produkcji oddziału w Burton (dla Aston Martin) zostałaby przetransferowana do innego brytyjskiego zakładu Kongsberg znajdującego się w Leeds.

Budowa fabryki Kongsberg Automotive w Pikutkowie, w gminie Brześć Kujawski, trwa. Produkcja w zakładzie ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Docelowo pracę w zakładzie znajdzie około 1000 osób. Szacowana wartość inwestycji to ok. 150 mln złotych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1