reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PAIH Przemysł elektroniczny | 03 października 2017

Nuctech stawia na Polskę

Chiński inwestor wybuduje zakład produkcyjno-biurowy, w którym będą powstawać zintegrowane rozwiązania skanujące dla służb celnych i skarbowych czy przemysłu lotniczego oraz instytucji użyteczności publicznej.
W Kobyłce, pod Warszawą odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję firmy Nuctech Warsaw. - Zakład, który powstanie w Kobyłce to najnowocześniejszy zakład Nuctech w Europie, czwarty na świecie po centrali w Chinach oraz fabrykach w Dubaju i Brazylii. Firma zaopatrywać będzie w urządzenia skanujące i zintegrowane rozwiązania technologiczne klientów z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. W nowym zakładzie, którego zakończenie budowy planowane jest na 2018 rok, produkowane będą urządzenia skanujące typu cargo. Powstaną też stanowiska pracy dostosowane do specyfiki produkcji i do nowych technologii – czytamy w komunikacie PAIH. Powierzchnia obiektu wyniesie około 6 tys. m kw.

Jak zaznaczył Weidong Wang, wiceprezes Nuctech Co LTD i prezes zarządu Nuctech Warsaw, inwestycja w Kobyłce jest kluczowa z punktu widzenia strategii rozwoju firmy. - Obecnie wchodzimy w drugą fazę rozwoju. Mam nadzieję, ze dzięki tej inwestycji zwiększony zostanie potencjał naszej firmy oraz baza badawczo-rozwojowa - powiedział Wang.

- Przy aktywnym poparciu władz obu krajów stosunki polsko-chińskie weszły w bardzo dobry okres – powiedział ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Jian Xu otwierając oficjalną część spotkania. Natomiast Tomasz Pisula, prezes zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która wspierała tę inwestycję podkreślił istotę chińskich inwestycji w Polsce. - Traktujemy Chiny jako strategicznego partnera i liczymy na zwiększenie inwestycji z tego kraju – mówił podczas ceremonii Pisula.

Nuctech Warsaw Company Limited Sp.zo.o należy do chińskiego koncernu Nuctech Co.Ltd dostawcy systemów kontroli bezpieczeństwa, który prowadzi działalność w ponad 150 krajach na świecie.

Źródło: PAIH

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1