reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir majkic dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Intel oficjalnie ogłosił najnowszą inwestycję w Malezji, a w Polsce – DGTronic kupił sprzęt do produkcji elektroniki – zapraszamy do przeglądu wiadomości z mijającego tygodnia.

Polska:

DGTronik opowiedział o najnowszym nabytku do parku maszynowego oraz o tym, jak pandemia wpłynęła na działalność firmy. W tym tygodniu było kilka informacji na temat inwestycji w strefach: Viessmann planuje największą inwestycję w historii grupy. ZPAS zwiększy moce produkcyjne. Podobne plany zapowiedział producent z branży oświetleniowej, Lira. Nową halę wybuduje również Fuhr Polska. Sporo działo się także w branży kosmicznej. Virgin Orbit zainwestuje 30 mln USD SatRevolution Creotech w ciągu 2 lat chce rozpocząć sprzedaż własnych mikrosatelitów. Kosmiczna spółka poinformowała także w tym tygodniu o wyborze projektu kwantowego do dofinansowania. Scanway we współpracy z German Orbital Systems przygotowują misję satelitarną STAR VIBE. SENER Polska z kontraktem na seryjną produkcję dla misji Airbusa. Comarch i IS-Wireless łączą siły w obszarze 5G.

Świat:

Intel wyda ponad 7 mld USD na fabrykę w Malezji. Entegirs przejmie CMC Materials. Lacroix kupuje większościowy pakiet udziałów w amerykańskiej firmie EMS. IBM i Samsung ogłaszają przełom w projektowaniu chipów. TSMC prowadzi wstępne rozmowy na temat budowy fabryki w Niemczech. Volkswagen tworzy europejską spółkę akumulatorową. Dwóch dostawców usług EMS zaktualizowało prognozy: Scanfil obawia się wpływu dostępności materiałów, a Kitron musiał przerwać produkcję w Chinach. Orbit One finalizuje największą inwestycję w historii. Leoni sprzedaje kolejne dwa działy. Nexperia buduje w Malezji. Nidec ruszył z pracami konstrukcyjnymi przy nowym zakładzie w Serbii. I jeszcze na koniec dwa raporty z rynku półprzewodników. Po pierwsze ranking największych projektantów chipów, czyli firm fabless. Sektor chipów mocno inwestuje w produkcję – w tym roku firmy półprzewodnikowe wydadzą na ten cel 152 mld USD.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama