reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Dwie polskie firmy łączą siły w obszarze 5G

Comarch SA i IS-Wireless nawiązały współpracę, w ramach której przygotują kompleksowe rozwiązanie dla sieci mobilnej 5G.

Comarch SA i IS-Wireless zintegrują swoje rozwiązania, aby stworzyć nowe w pełni funkcjonalne sieci mobilne zbudowane zgodnie z zasadami Open RAN – informują firmy w komunikacie.
Comarch SA i IS-Wireless (ISN Sp. z o.o.) podpisały w czwartek 9 grudnia 2021 r. porozumienie, w którym podkreślają chęć współpracy i integracji działań rozwojowych. Rozwiązanie przygotowywane przez firmy będzie się składać z systemów OSS, BSS i SMO opracowanych i dostarczonych przez Comarch SA, a także komponentów RAN, Core i MANO w technologii 4G i 5G dostarczonych przez IS-Wireless. Firmy połączą siły, aby wdrożyć kompleksowe rozwiązanie sieci komórkowej 5G, które zostanie stworzone zgodnie z zasadami Open RAN. Wspólna oferta przeznaczona będzie dla operatorów komórkowych oraz innych klientów dążących do wdrożenia prywatnych sieci 5G, takich jak lokalne rządy, samorządy oraz podmioty działające w sferze Przemysłu 4.0. – Bardzo cieszy nas nawiązanie współpracy z IS-Wireless. Wierzymy, że łącząc mocne strony obu firm możemy stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjny produkt dla naszych klientów. W kontekście Open RAN, współpraca z IS-Wireless jest dla nas kolejnym krokiem w kierunku rozwoju innowacyjności i otwartości w branży telekomunikacyjnej – mówi Jacek Lonc, Head of the Telco Sales and Business Strategy Division w Comarch. – Wierzymy, że ta współpraca może być korzystna nie tylko dla IS-Wireless i Comarch, ale przede wszystkim dla naszych obecnych i nowych klientów. Open RAN oferuje szereg nowych możliwości, które sprawiają, że to partnerstwo jest bardzo ekscytującym początkiem otwartej przyszłości 5G oraz branży telekomunikacyjnej – mówi Sławomir Pietrzyk, CEO i założyciel IS-Wireless. Jacek Lonc, © Comarch i Sławomir Pietrzyk, IS-Wireless.
IS-Wireless opracowuje i dostarcza sieci komórkowe 4G i 5G. Firma jest dostawcą oprogramowania i sprzętu niezbędnego do budowy sieci 4G i 5G zarówno w zakresie RAN jak i Core. IS-Wireless uczestniczy w rewolucji Open RAN i oczekuje znaczących zmian w sposobie budowy i wdrażania sieci w nadchodzących latach.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama