reklama
© alexander podshivalov dreamstime.com
Biznes |

Entegris przejmie CMC Materials za 6,5 mld USD

Konsolidacja w branży chipów dotyczy także firm dostarczających materiały półprzewodnikowe, które chcą zwiększyć skalę, aby inwestować w badania i rozwój oraz produkcję w celu zaspokojenia rosnącego popytu.

Entegris i CMC Materials zawarły ostateczną umowę o połączeniu, na mocy której Entegris przejmie CMC Materials w transakcji gotówkowej i giełdowej o wartości około 6,5 mld USD. Zgodnie z warunkami umowy, akcjonariusze CMC Materials otrzymają 133,00 USD w gotówce oraz 0,4506 akcji zwykłych Entegris za każdą akcję EMS Materials – czytamy w komunikacie. CMC Materials jest dostawcą zaawansowanych materiałów głównie dla przemysłu półprzewodnikowego, więc Entegris dzięki przejęciu poszerzy portfolio, tworząc kompleksową ofertę materiałów elektronicznych – informuje firma. – Wierzymy, że przejęcie umożliwi nam odblokowanie znacznego wzrostu dzięki zwiększeniu innowacyjności, skali i działalności – podkreśla Bertrand Loy, prezes i dyrektor generalny Entegris. Transakcja ma zostać zamknięta w drugiej połowie 2022 roku.
Entegris, firma założona w 1966 roku z kwaterą główną w Billerica, USA, dostarcza materiały i rozwiązania procesowe dla półprzewodników i innych branż zaawansowanych technologii. Firma zatrudnia około 6600 pracowników na całym świecie i posiada certyfikat ISO 9001. Zakłady produkcyjne oraz centra obsługi klienta i/lub badawcze Entegris znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Izraelu, Japonii, Malezji, Singapurze, Korei Południowej i na Tajwanie. CMC Materials, Inc. z siedzibą w Aurora w stanie Illinois jest dostawcą materiałów eksploatacyjnych głównie dla producentów półprzewodników. Firma zatrudnia około 2200 pracowników na całym świecie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1