reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© anthony bolan dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 stycznia 2018

Tygodniowy przegląd wiadomości

Działo się naprawdę sporo, ale w tym tygodniu szczególnie polecamy wywiad z dyrektorem Aptiv (dawniej Delphi) na Polskę.

Polska:

O sytuacji w firmie po podziale i działalności w Polsce opowiada nam Tomasz Miśniakiewicz, dyrektor krajowy Aptiv. Moortec otwiera w Gdańsku Europejskie Centrum Projektowania. Saule dostarczy ogniwa perowskitowe dla firmy Skanska. Producent oświetlenia zainwestuje w Katowickiej SSE. Polski start-up ParrotOne tworzy klawiaturę dla niepełnosprawnych i seniorów. Apator Powogaz podpisał kolejną umowę. Phoenix Contact Wielkopolska z zezwoleniem w strefie. Zortrax i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski rozpoczynają współpracę.

Świat:

Toyota i Mazda zainwestują 1,6 mld USD w nową fabrykę samochodów w Alabamie. Najwięksi dostawcy komputerów PC – Garnter publikuje wstępny ranking za 2017 rok. Hanza przejmuje Wermland Mechanics Group AB. Sharp rozpocznie masową produkcję ekranów OLED do smartfonów. Jabil rozwija działalność w Malezji. Olbrzymia kara za zmowę dla producentów kondensatorów. Alibaba A.I. Labs ogłasza rozpoczęcie współpracy strategicznej z MediaTek. ABB zamierza sprzedać biznes złącz listwowych firmie TE Connectivity. Qualcom otrzymał zgodę KE na przejęcie NXP.

Technologie:

Nowe technologie w systemach zasilanych bateryjnie. PMIC – czy warto sobie zawracać głowę dobrym projektem?
reklama
March 03 2021 13:22 V18.15.34-1