reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 16 stycznia 2018

Olbrzymia kara za zmowę dla producentów kondensatorów

14,7 mln USD – tyle wynosi kara nałożona w piątek przez Competition Commission of Singapore (CCS) na kartel producentów kondensatorów.
W kartelu uczestniczyły następujące firmy: Panasonic Industrial Devices Singapore oraz Panasonic Industrial Devices Malaysia, Rubycon Singapore, Singapore Chemi-con (SCC), Nichicon Singapore i ELNA Electronics.

Firmy przez wiele lat porozumiewały się w sprawie ustalania cen kondensatorów aluminiowych elektrolitycznych (AEC) oraz przekazywały sobie wrażliwe informacje branżowe. Wymienione spółki posiadają łącznie ponad dwie trzecie udziałów w singapurskim rynku AEC.

Wszystkie firmy, z wyjątkiem Nichicon, wniosły o złagodzenie kary i ich grzywny zostały zmniejszone. Panasonic, jako firma, która zainicjowała kontrolę, został całkowicie zwolniony z kary.

firmakara (w dolarach singapurskich)
ElNASGD 853,227
NichiconSGD 6,987,262
PanasonicSGD 0
RubyconSGD 4,718,170
SCCSGD 6,993,805
TotalSGD 19,552,464

Również w Stanach Zjednoczonych toczy się śledztwo dotyczące ewentualnego ustalania cen na aluminiowe kondensatory elektrolityczne przez firmy Rubycon i ELNA. Podobne postępowania dotyczące komponentów AEC toczą się w Chinach, Japonii, Południowej Korei, na Tajwanie i w UE.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1